Přejít k hlavnímu obsahu
 

VIEWCLEAR®

Antikondenzační sklo.

U izolačních trojskel může být kondenzace problémem i více než 60 dní v roce (v závislosti na místních podmínkách teploty a vlhkosti). Zmírněním nadměrného ochlazení vnější tabule skla může povlak SGG VIEWCLEAR výrazně omezit tento nežádoucí jev na pouhých několik dní v roce.

Výhody

 • sklo-proti-mlžení-rosení-zamlžování-antikondenzacni-sklo
  Antikondenzace
 • Prostup světla
  Prostup světla
 • tepelně-izolační-sklo-na-miru-dvojsklo-nebo-trojsklo
  Úspora energií

Popis

VIEWCLEAR je zcela nová generace skla s tvrdým nízkoemisním pokovením umístněným na vnější pozici. Omezuje tak tepelné ztráty vyzařováním, a tím zabraňuje nadměrnému ochlazování vnějšího skla v zasklení. Teplota skla neklesne pod rosný bod, což výrazně snižuje tvorbu kondenzátu. V kombinaci s dalšími nízkoemisivními povlaky, jako je PLANITHERM nebo ECLAZ, nabízí VIEWCLEAR vynikající tepelné vlastnosti.

Vlastnosti

Antikondenzační vlastnosti

VIEWCLEAR® je sklo navržené tak, aby výrazně (o ± 75 %) snížilo počet dnů s vnější kondenzacíizolačního skla. Protože „průhlednost“ musí zůstat základní funkcí zasklení!

 

Estetické charakteristiky

VIEWCLEAR® nabízí optimální estetické charakteristiky okna: vysokou transparentnost a úplnou neutralitu. Další výhodou je méně časté čištění - méně kondenzace znamená, že na skle ulpívá méně kapek uschlé vody a okna zůstávají déle čisté.

 

Dlouhá životnost

Povlak VIEWCLEAR® je velmi robustní a odolný.

 

Úspora energie

V kombinaci s energeticky úspornými low-E (nízkoemisivními) povlaky nabízí VIEWCLEAR® ty nejlepší tepelně izolační vlastnosti a snižuje náklady na spotřebu energie.

 

Použití

Antikondenzační sklo VIEWCLEAR® je vhodné pro celou řadu využití:

 • Okna
 • Dveře
 • Střechy
 • Zimní zahrady
 • Velkoplošná okna
 • Zasklení teras

 

VIEWCLEAR® je určen zejména pro použití v rezidenční výstavbě.

Výhody

Průhlednost


U izolačních trojskel může být kondenzace problémem i více než 60 dní v roce (v závislosti na místních podmínkách teploty a vlhkosti). Zmírněním nadměrného ochlazení vnější tabule skla může povlak VIEWCLEAR výrazně omezit tento nežádoucí jev na pouhých několik dní v roce.


Kromě toho jsou díky vysokému stupni transparentnosti VIEWCLEAR® zachovány optické a tepelné vlastnosti izolačního zasklení. Již žádná ztráta denního světla nebo solárních zisků pro větší komfort a pohodu!


Úspora energie


VIEWCLEAR® lze kombinovat s mnoha dalšími vysoce výkonnými nízkoemisivními produkty z řady Saint-Gobain Glass Europe, jako je PLANITHERM nebo ECLAZ®, aby se zabránilo tepelným ztrátám u izolačních dvojskel (DGU) nebo trojskel
(TGU).

 

Antikondenzační trojsklo - Sgg Viewclear, tepělno izolační sklo, druhy skla, dvojsklo na míru, dvojité sklo do oken

Zpracování a výkon

Povlak VIEWCLEAR® může být kombinován s PLANITHERM XN nebo ECLAZ® na pozicích 3 a 5 u izolačního trojskla nebo na pozici 3 u izolačního dvojskla. Ve vrstveném skle je možné kombinovat povlak VIEWCLEAR s ostatními Low-E nebo COOL-LITE skly. VIEWCLEAR® II musí být před použitím v izolačním skle tepelně tvrzeno.


VIEWCLEAR® a VIEWCLEAR® II jsou na vyžádání k dispozici na skle DIAMANT. Povlak VIEWCLEAR® je kompatibilní s aplikací třídy A, což znamená, že je vhodný pro dvojskla i trojskla s umístěním na vnější straně (pozice 1) a že je odolný proti vlhkosti a odolný proti korozi. Srážení hran není nutné.

 

Galerie

Viewclear antikondenzační trojsklo do oken, tepelno izolační sklo, druhy skla, dvojsklo na míru, Saint-Gobain Building Glass VIEWCLEAR® antikondenzační sklo do oken
 

Technická specifikace

Izolační trojsklo (TGU)
Skladba (mm) 4-14-4-14-4 4-14-4-14-4 4-14-4-14-4
Tloušťka (mm) 40 40 40
Vnejší tabule Pozice 1 Viewclear Viewclear
Strední tabule Pozice 2 Planitherm XM Planitherm XM Eclaz
Vnitrní tabule Pozice 3 Planitherm XM Planitherm XM Eclaz
Svetelný tok TL % 74 74 77
Svetelný tok RL % 14 13 13
Solární faktor g % 56 55 61
Koeficient Ug (W/m K) Ar 90% 0,6 0,6 0,6
Eclaz izolační dvojsklo a trojsklo na míru do okna, arkýřová okna, francouzské okna na terasu, sklo na pergolu ECLAZ
Sgg Planiclear plavené laminované sklo, bezpečnostní sklo na míru, securit, číre strukturální fasádní sklo SGG PLANICLEAR®
Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken SGG PLANITHERM®
Sgg planitherm xn 4 mm izolační sklo, izolační dvojsklo, francouzske okná a dvere, sklo do dverí SGG PLANITHERM® XN
Rosení oken: mezi skly, zevnitř, trojsklo, izolační sklo, zamlžovaní oken, mlžení oken zvenku, mezi i zvenku STOP ZAMLŽOVÁNÍ OKEN
Velká francouzská okna, typy a druhy skel i oken, dvojité okno, zdvojené okna do domu, drevená a lastová okna Jak vybrat okna do domu?
chytra-online-aplikace-calumen Calumen
Reference Saint Gobain Naše reference