Přejít k hlavnímu obsahu
 

Maximum denního svetla a komfortu

Zvolte si energeticky účinné zasklení od společnosti Saint-Gobain

Optimalizujte spotřebu energie

Výkonná skla s nízkou emisivitou

Energeticky účinné zasklení lze charakterizovat jako zasklení, které umožňuje využít méně energie k uspokojení našich aktuálních potřeb. Jinými slovy to znamená, že k udržení stejné úrovně komfortu se díky účinnějšímu využívání energie spotřebuje menší množství této energie. 

Zlepšení tepelného výkonu okna nebo obvodového pláště budovy přináší dlouhodobé úspory energie a umožňuje všem technologiím dosáhnout maximálního výkonu.

Neuvěřitelných 26 % všech tepelných ztrát v domovech uniká okny nebo fasádou. Instalování energeticky účinného zasklení vám oproti standardnímu izolačnímu dvojsklu pomůže ušetřit peníze za vytápění.

Jak to funguje?


Energeticky účinná skla jsou potažena pokročilými kovovými povlaky, které odráží teplo z topných těles či krbů zpět do místnosti místo toho, aby jej propustilo skrz okna ven. Navíc toto zasklení umožňuje volné tepelné a světelné energii ze slunce procházet sklem a ohřívat váš domov, což ještě zvyšuje energetickou účinnost vašich oken. V porovnání se standardními okny to znamená podstatně nižší účty za energie. 

Vzhledem k tomu, že lidé tráví až 90 % svého času uvnitř, je důležité vytvořit skutečně komfortní prostředí. Energeticky účinná budova:

  • zlepšuje vnitřní komfort
  • snižuje účty za energie
  • umožňuje dýchat zdravý, čerstvý a čistý vzduch
  • snižuje problémy s vlhkostí (plísně, kondenzace apod.)

 

Sklo - tepelně izolační, protisluneční, protihlukové, akustické, ornamentní, bezpečnostní, čiré, izolační, do oken, do dveří

 

Budovy s energeticky účinným zasklením jsou rovněž charakteristické větším množstvím přirozeného světla a menším podílem umělého osvětlení, což je velmi přínosné pro vaše zdraví i váš zrak. Přirozené denní světlo také snižuje hladinu stresu.

Úspor energií lze docílit použitím tepelně izolačních skel, která lze ovšem účinně kombinovat s dalšími produkty pro vytvoření multifunkčního zasklení (např. nízkoúdržbová skla, protisluneční skla, protihluková skla, ornamentní skla nebo skla nabízející větší míru bezpečnosti / zabezpečení) pro ještě větší komfort a pohodu.

Chcete-li zjistit více o našich energeticky účinných sklech, přejděte na stránky s našimi produkty: 

Produkty

Eclaz izolační dvojsklo a trojsklo na míru do okna, arkýřová okna, francouzské okna na terasu, sklo na pergolu ECLAZ
Cool lite Skn 183, Skn 183 II, protisluneční sklo na míru, trojsklo, dvojsklo, skleněné fasády, Saint-Gobain Building Glass COOL-LITE SKN 183 a SKN 183 (II)
Sgg Planitherm One, sklo do dvěří, Saint-Gobain Building Glass, design glass SGG PLANITHERM® ONE
Sgg planitherm xn 4 mm izolační sklo, izolační dvojsklo, francouzske okná a dvere, sklo do dverí SGG PLANITHERM® XN
Sgg Cool-Lite Xtreme - protisluneční sklo do francouzských skel - oken, dvěrí, lité sklo, Saint-Gobain Building-Glass SGG COOL-LITE® XTREME
První nízkouhlíkové sklo na světě Cool-Lite Xtreme Oraé COOL-LITE® XTREME ORAÉ®
produkt-cool-lite-xtreme-61-29-fasadni-sklo-prosklene-fasady-energeticka-ucinnost-vrstvene-sklo COOL-LITE® XTREME 61/29 & 61/29 II
Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken

SGG PLANITHERM®

Výkonná skla s nízkou emisivitou SGG PLANITHERM označuje řadu vysoce výkonných skel s nízkou emisivitou. Tyto výrobky tvoří čirá skla, na která byl nanesen tenký transparentní …