
Zpracovatelé skla využívají tabule plochého skla jako základní suroviny a přetváří ji na produkty, které lze přímo využít na staveništích nebo dodat koncovým uživatelům.
Mechanickou pevnost skla je možné zvýšit zahřáním a prudkých ochlazením skla. Tento krok vytvrdí povrch skla. Proces tvrzení nicméně vyžaduje dostatečnou odbornost. Lze jej provádět pouze v průmyslovém provozu s odpovídajícím typem pece. Hotový produkt se označuje jako tvrzené sklo.
Proces tvrzení skla významně zvyšuje mechanickou pevnost skla a jeho odolnost vůči teplotním šokům. Jeho specifická fragmentace umožňuje považovat tento typ skla za bezpečnostní produkt s mnoha různými využitími.
Proces tvrzení skel společnosti Saint-Gobain se vyvíjel tak, aby byly splněny především požadavky na takové využití skla, kdy je vystaveno velkému mechanickému namáhání. Pokud by došlo k rozbití skla, rozsypalo by se na malé tupé kousky.
Tento proces v mnoha ohledech zlepšuje parametry zasklení:
FRAGMENTACE - Pokud dojde k rozbití skla, rozpadne se na velmi malé kousky s tupými hranami, čímž se výrazně snižuje riziko poranění osob.
VYŠŠÍ ODOLNOST MECHANICKÉMU NAMÁHÁNÍ - Výsledné sklo nabízí vyšší odolnost vůči nárazům i pevnost v ohybu (až pětkrát vyšší než pnutí zbavené sklo stejné tloušťky).
VYŠŠÍ ODOLNOST TEPLOTNÍMU NAMÁHÁNÍ - Sklo nabízí vyšší odolnost teplotnímu namáhání, než běžné pnutí zbavené plavené sklo.
SESTAVY ZASKLENÍ - Skla jsou navržena a sestavena pomocí mechanických prvků tak, aby je bylo možné použít k osazení velkých ploch a minimalizovat tak viditelné nosné a podkladové konstrukce.
TRANSPARENTNOST - Při použití například ve dveřích zajistí tato skla dostatek světla v chodbách a místnostech, které jsou dále od venkovních oken, při zachování stejných spektrofotometrických vlastností, jako základní produkt stejné tloušťky před tepelnou úpravou.
Zvolte si pohodu a bezpečnost s našimi tvrzenými skly.