Přejít k hlavnímu obsahu
 

Tvrzené sklo k ochraně osob a majetku

Zpracovatelé skla využívají tabule plochého skla jako základní suroviny a přetváří ji na produkty, které lze přímo využít na staveništích nebo dodat koncovým uživatelům.

Mechanickou pevnost skla je možné zvýšit zahřáním a prudkých ochlazením skla. Tento krok vytvrdí povrch skla. Proces tvrzení nicméně vyžaduje dostatečnou odbornost. Lze jej provádět pouze v průmyslovém provozu s odpovídajícím typem pece. Hotový produkt se označuje jako tvrzené sklo.

Bezpečnostní tvrzené sklo, ornamentálni sklo do oken i dvěrí, nerozbitné drátené sklo, Saint-Gobain Building Glass

Proces tvrzení skla významně zvyšuje mechanickou pevnost skla a jeho odolnost vůči teplotním šokům. Jeho specifická fragmentace umožňuje považovat tento typ skla za bezpečnostní produkt s mnoha různými využitími. 

Proces tvrzení skel společnosti Saint-Gobain se vyvíjel tak, aby byly splněny především požadavky na takové využití skla, kdy je vystaveno velkému mechanickému namáhání. Pokud by došlo k rozbití skla, rozsypalo by se na malé tupé kousky.

Tento proces v mnoha ohledech zlepšuje parametry zasklení:

FRAGMENTACE - Pokud dojde k rozbití skla, rozpadne se na velmi malé kousky s tupými hranami, čímž se výrazně snižuje riziko poranění osob.

VYŠŠÍ ODOLNOST MECHANICKÉMU NAMÁHÁNÍ - Výsledné sklo nabízí vyšší odolnost vůči nárazům i pevnost v ohybu (až pětkrát vyšší než pnutí zbavené sklo stejné tloušťky).

VYŠŠÍ ODOLNOST TEPLOTNÍMU NAMÁHÁNÍ - Sklo nabízí vyšší odolnost teplotnímu namáhání, než běžné pnutí zbavené plavené sklo. 

SESTAVY ZASKLENÍ - Skla jsou navržena a sestavena pomocí mechanických prvků tak, aby je bylo možné použít k osazení velkých ploch a minimalizovat tak viditelné nosné a podkladové konstrukce.

TRANSPARENTNOST - Při použití například ve dveřích zajistí tato skla dostatek světla v chodbách a místnostech, které jsou dále od venkovních oken, při zachování stejných spektrofotometrických vlastností, jako základní produkt stejné tloušťky před tepelnou úpravou.  

Zvolte si pohodu a bezpečnost s našimi tvrzenými skly.

Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken SGG PLANITHERM®
Sgg Cool-lite st bright silver smaltované protislneční sklo. antelio silver saint-gobain SGG COOL-LITE® ST BRIGHT SILVER
Mastercarre sklo sgg masterglass sklo průhledné z jedné strany, interiérové designové ornamentní sklo SGG MASTERGLASS®
Sklo - ornamentálni , drátené, vzorované. smaltované, vlastnosti, design, ornamentní sklo vzorník, sklo do dvěrí SGG DECORGLASS®
druhy-bezpecnostniho-tvrzeneho-skla-zakladni-typy Druhy bezpečnostního skla