Přejít k hlavnímu obsahu
 

Tvrzené sklo k ochraně osob a majetku

Zpracovatelé skla využívají tabule plochého skla jako základní suroviny a přetváří ji na produkty, které lze přímo využít na staveništích nebo dodat koncovým uživatelům.

Mechanickou pevnost skla je možné zvýšit zahřáním a prudkých ochlazením skla. Tento krok vytvrdí povrch skla. Proces tvrzení nicméně vyžaduje dostatečnou odbornost. Lze jej provádět pouze v průmyslovém provozu s odpovídajícím typem pece. Hotový produkt se označuje jako tvrzené sklo.

Bezpečnostní tvrzené sklo, ornamentálni sklo do oken i dvěrí, nerozbitné drátené sklo, Saint-Gobain Building Glass

Proces tvrzení skla významně zvyšuje mechanickou pevnost skla a jeho odolnost vůči teplotním šokům. Jeho specifická fragmentace umožňuje považovat tento typ skla za bezpečnostní produkt s mnoha různými využitími. 

Proces tvrzení skel společnosti Saint-Gobain se vyvíjel tak, aby byly splněny především požadavky na takové využití skla, kdy je vystaveno velkému mechanickému namáhání. Pokud by došlo k rozbití skla, rozsypalo by se na malé tupé kousky.

Tento proces v mnoha ohledech zlepšuje parametry zasklení:

FRAGMENTACE - Pokud dojde k rozbití skla, rozpadne se na velmi malé kousky s tupými hranami, čímž se výrazně snižuje riziko poranění osob.

VYŠŠÍ ODOLNOST MECHANICKÉMU NAMÁHÁNÍ - Výsledné sklo nabízí vyšší odolnost vůči nárazům i pevnost v ohybu (až pětkrát vyšší než pnutí zbavené sklo stejné tloušťky).

VYŠŠÍ ODOLNOST TEPLOTNÍMU NAMÁHÁNÍ - Sklo nabízí vyšší odolnost teplotnímu namáhání, než běžné pnutí zbavené plavené sklo. 

SESTAVY ZASKLENÍ - Skla jsou navržena a sestavena pomocí mechanických prvků tak, aby je bylo možné použít k osazení velkých ploch a minimalizovat tak viditelné nosné a podkladové konstrukce.

TRANSPARENTNOST - Při použití například ve dveřích zajistí tato skla dostatek světla v chodbách a místnostech, které jsou dále od venkovních oken, při zachování stejných spektrofotometrických vlastností, jako základní produkt stejné tloušťky před tepelnou úpravou.  

Zvolte si pohodu a bezpečnost s našimi tvrzenými skly.

Bezpečnostní nerozbitné sklo na střechu, pergolu, do dveří Sgg Stadip Protect, vrstvené sklo, třídi bezpečnostního skla SGG STADIP PROTECT
Vrstvené neprústrelné sklo, pochozí sklo na skleněnú podlahu Sgg Stadip Protect, bezpečnostní sklo SGG STADIP®/SGG STADIP PROTECT®
Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken SGG PLANITHERM®
Sgg Cool-lite st bright silver smaltované protislneční sklo. antelio silver saint-gobain SGG COOL-LITE® ST BRIGHT SILVER
Mastercarre sklo sgg masterglass sklo průhledné z jedné strany, interiérové designové ornamentní sklo SGG MASTERGLASS®
Sklo - ornamentálni , drátené, vzorované. smaltované, vlastnosti, design, ornamentní sklo vzorník, sklo do dvěrí SGG DECORGLASS®
druhy-bezpecnostniho-tvrzeneho-skla-zakladni-typy Druhy bezpečnostního skla
chytra-online-aplikace-calumen Calumen