Přejít k hlavnímu obsahu
Sklo jako inspirace

NAŠE REFERENCE

Stavební sklo najde v dnešní době široké uplatnění od oken přes interiéry až po fasády domů. Stavebníci i architekti čím dál častěji využívají neopakovatelného vzhledu skla právě pro fasády nejčastěji kancelářských budov, výjimkou ale nejsou ani rezidenční domy. Výjimečný vzhled však není to jediné, co sklo budově dodává.

POJĎTE SE S NÁMI INSPIROVAT

Podívejte se na referenční stavby z celého světa a vyberte si projekt z oblasti, která vás nejvíce zajímá. Nastavte si filtry vyhledávání podle typu budovy, vzhledu nebo typu skla.

REFERENCE SAINT-GOBAIN

Veřejné budovy

Důraz byl kladen na hodnoty prostupu světla a tepla, jejichž společné vyladění je u skla poměrně komplikované. Proto mají výrobci v nabídce většinou jen jeden barevný typ skla pro konkrétní parametry.

NIVY TOWER

Nivy Tower s výškou 125 metrů a 29 patry je nejvyšší budovou v Bratislavě. Na první pohled zaujme nejen svou výškou, ale i skleněnou fasádou. Na ploše 19 tisíc m2 poskytuje kolemjdoucím úžasné divadlo z odražených obrazů.

PODROBNOSTI PROJEKTU

LETIŠTĚ

Skleněná fasáda nového terminálu nejmodernějšího letiště v Polsku.

LETIŠTĚ KRAKOV - KRAKÓW AIRPORT

Tři roky trvajícímu projektu rozšíření a modernizace je letiště v Krakově druhým největším, nejrychleji se rozrůstajícím a nejmodernějším letištěm v Polsku.

PODROBNOSTI PROJEKTU

LETIŠTĚ ZÁHŘEB

Chorvatské letiště Záhřeb, které je situováno do předměstí Pleso, je hlavním mezinárodním letištěm země. Na počátku projektu nového terminálu byly dva dílčí záměry. Zaprvé muselo být letiště schopné odbavit ročně až pět miliónů pasažérů.

PROTISLUNEČNÍ SKLO

Produktovou řadu COOL-LITE® SKN tvoří převážně skla efektivně regulující sluneční záření, která nabízejí špičkový výkon a přitom si zachovávají neutrální vzhled. V tomto případě byla skla použita ke snížení přehřívání a také k eliminování nutnosti klimatizace.

PODROBNOSTI PROJEKTU