Přejít k hlavnímu obsahu
 

SKLENĚNÉ PŘÍČKY

DESIGNOVÁ ZÁLEŽITOST PRAKTICKÉHO VÝZNAMU

Moderní trend upřednostňuje prostorné volné interiéry s minimem předělů, a to jak v komerčních a veřejných objektech, tak v domácnostech. Ve všech platí, že společný prostor bývá využíván různými aktivitami současně, a pak může nastat situace, že se budou

V článku Skleněné příčky se dočtete:

 

Oddělí části s rozdílným funkční režimem tak, aby byly izolovány zvukově, tepelně či bezpečnostně. Přitom vstup přirozeného denního světla do hloubi interiéru i oční kontakt zůstávají zachovány. Kromě uvedených funkčních vlastností vnese skleněná příčka do interiéru lehkost a nadčasový vzhled.

 

Akustické rozdělení prostoru

Už z úvodu vyplývá, že požadavky kladené na designové skleněné příčky mohou být různé. Podle nich se odvíjí jejich konstrukce i výsledný vzhled. Zaskleny mohou být jednoduše nebo dvojitě, vždy ale vysoce odolným bezpečnostním sklem s dalšími potřebnými vlastnostmi (např. požární odolností).

Nejčastější nárokem, kladeným na skleněnou příčku, je zvuková izolace. U příčky s dvojitým zasklením se zvuková neprůzvučnost pohybuje kolem 30 dB při celkové tloušťce 24 mm. Pokud jsou v takové příčce vloženy dveře, tak se neprůzvučnost snižuje. Proto je lepší při požadavku na akustiku používat vrstvené neboli lepené sklo - při celkové tloušťce 13 mm má taková příčka neprůzvučnost 40 dB.

 

Snadná instalace pomocí nosných profilů

Skleněné vnitřní stěny se osazují do nosných profilů, nejčastěji z hliníku nebo nerezu, které se kotví do podlahy a stropu. Profily mohou být také zapuštěny do okolních konstrukcí tak, aby vznikl dojem bezrámové příčky.

Z hlediska tvaru jsou nejběžnější rovinné instalace, ale není problém vytvořit ani atypické skleněné příčky obloukové či jiných nepravidelných tvarů.

Interiérová sklěnená stena na rozdelení pokoje a pracovny, neprúhledná sklenené příčky do domu i bytu, s bezpečnostním sklem

Stejná volnost, díky moderním typům kování, panuje i u dveří vkládaných do skleněných příček. Mohou to být jak klasická plná křídla, tak skleněné dveře otočné, kyvné či posuvné.

 

Příčka jako designový prvek interiéru

Skleněná příčka je funkční stavební prvek, ale jistě se shodneme na tom, že jeho hlavní předností je design. Z tohoto pohledu mohou být skleněné příčky provedeny jak z čirého skla, tak ze skla na povrchu barevného, pískovaného, ornamentního či jinak povrchově upraveného podle přání zákazníka. Použití bezpečnostního sklo povrchu příčky zajišťuje odolnost proti poškrábání.

Sklo jako takové je designově čisté a velice nadčasové. Proto se velice snadno kombinuje s jakýmkoliv materiálem či barvou, skvěle doplní moderní interiér a snadno se začlení i do historické stavby. Pokaždé do interiéru přinese lehkost a nadčasovost.

 

Akustické rozdělení prostoru
zvuková neprůzvučnost celková tloušťce
příčky s dvojitým zasklením 30 dB 24 mm
vrstvené neboli lepené sklo 40 dB 13 mm
Vrstvené neprústrelné sklo, pochozí sklo na skleněnú podlahu Sgg Stadip Protect, bezpečnostní sklo SGG STADIP®/SGG STADIP PROTECT®
Mastercarre sklo sgg masterglass sklo průhledné z jedné strany, interiérové designové ornamentní sklo SGG MASTERGLASS®
Ornamentní sklo mastercarre do interiéru se vzorovaním sklem a 3D efektem, do koupelny, dvěrí SGG MASTER-SOFT®
druhy-bezpecnostniho-tvrzeneho-skla-zakladni-typy Druhy bezpečnostního skla
Interiérová skla Interiérová skla
chytra-online-aplikace-calumen Calumen
Jak a kde se vyrábí sklo, tavení skla, co se vyrábí ze skla, ploché a tabulové sklo, suroviny pro výrobu, float proces Jak vzniká sklo
Dodatečná zvuková izolace oken, odhlučnění oken pomocí protihlukových nerozbitných skel, folie na sklo, protihlukova okna Domov jako oáza klidu