Přejít k hlavnímu obsahu
 

SGG PLANITHERM® LUX

Nízkoemisní povlak pro trojskla s ideální energetickou bilancí

Vysoce účinná tepelná izolace pro moderní energetický management

Rostoucí požadavky na úsporu energie a ochranu životního prostředí vedly k výraznému zlepšení tepelné izolace v budovách - včetně skel. Vysoce účinná tepelně izolační skla podporují moderní energetický management a přispívají k ochraně životního prostředí, protože díky nižší spotřebě energie je vyprodukováno méně emisí CO2. 

Výhody

 • sklo-tepelně-izolační-dvojsklo-vs-trojsklo
  Tepelně-izolační vlastnosti
 • tepelně-izolační-sklo-na-miru-dvojsklo-nebo-trojsklo
  Úspora energií
 • Hodnota Ug
  Hodnota Ug

Popis

Izolační trojsklo SGG CLIMATOP LUX se skládá ze tří tabulí čirého skla SGG PLANICLEAR s:

 • nízkoemisním povlakem SGG PLANITHERM LUX na pozicích 2 a 5
 • dvěma prostory mezi tabulemi, které jsou naplněny argonem nebo kryptonem Izolační trojsklo SGG CLIMATOP LUX je certifikován PASSIVHAUS Institutem Darmstadt.

Použití

 • novostavby nebo renovace
 • nízkoenergetické a pasivní domy
 • tradiční obytné domy a byty
 • kanceláře
 • veřejné budovy

 

Pro použití s bezpečnostním sklem je k dispozici verze k tepelnému tvrzení SGG PLANITHERM LUX II.

Vysoce účinná tepelná izolace pro moderní energetický management

Vysoce účinné tepelně izolační sklo SGG PLANITHERM LUX bylo vyvinuto speciálně pro použití v izolačních trojsklech a optimálně podporuje moderní energetický management. Mimořádně vysoká hodnota g (62 %) zajišťuje značné snížení nákladů na topení a vysoké solární zisky i u velkoplošných zasklení.

Toto izolační sklo zároveň výrazně přispívá k efektivní ochraně životního prostředí, protože v důsledku nižší spotřeby energie je vyprodukováno méně emisí CO2. Sklo SGG PLANITHERM LUX se vyznačuje vynikajícím zimním komfortem. Vytváří příjemnou atmosféru v místnosti a pocit chladu nebo průvan nejsou cítit ani v bezprostřední blízkosti oken.

Díky vysoké světelné propustnosti vytváří sklo SGG PLANITHERM LUX uvnitř budovy prosvětlenou, přátelskou atmosféru. Izolační sklo SGG PLANITHERM LUX bylo nezávislým výzkumným institutem Passivhaus Institut Dr. Wolfgang Feist (PHI) certifikováno jako komponenta vhodná pro pasivní dům. Pro aplikace s bezpečnostním sklem je k dispozici i varianta vhodná k tepelnému tvrzení SGG PLANITHERM LUX II.

Vlastnosti výrobku

Estetika: Velké zasklené plochy propůjčují interiérům dojem většího prostoru.

Energetická účinnost: Ideální pro trvalý energetický management díky vynikající tepelné izolaci a vysokým solárním ziskům. Snižuje spotřebu fosilních paliv. Snižuje náklady na topení i u velkoplošných zasklení. Snižuje emise CO2 a aktivně přispívá k ochraně životního prostředí.

Zimní komfort: Výborně izoluje proti chladu a průvanu (hodnota Ug: 0,7). Rovnoměrné rozdělení tepla v místnosti. Příjemné teploty po celý rok.

Komfort denního světla: Vysoká světelná propustnost. Velmi neutrální průhled. Vytváří v místnosti prosvětlenou, přátelskou atmosféru.

Praktické informace: Oba prostory mezi tabulemi jsou vyplněny vzácnými plyny argonem nebo kryptonem. Standardně dodáváno na plaveném skle (SGG PLANICLEAR) o tloušťce 4, 6, 8 a 10 mm. Na vyžádání také na skle SGG DIAMANT (extra čiré sklo).

Označení CE: Garantuje dodržování všech směrnic a norem platných v EU týkajících se výrobního procesu, a tím i konstantně vysokou kvalitu výrobků.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

* dle normy EN 410

** dle normy EN 673

Izolační trojsklo: 12 nebo 14 mm kryptonová nebo argonová výplň / 12 nebo 14 mm kryptonová nebo argonová výplň

SGG Planitherm LUX
Složení v mm Plynová výplň Hodnota Ug** (W/m2 K) Světelná propustnost* (v %) Hodnota g* (v %) Odraz světla* (v %)
4/14/4/14/4 Argon ≥ 90% 0,7 73 62 17
4/12/4/12/4 Krypton ≥ 90% 0,6 73 62 17

Související produkty

Eclaz izolační dvojsklo a trojsklo na míru do okna, arkýřová okna, francouzské okna na terasu, sklo na pergolu ECLAZ
Sgg Planiclear plavené laminované sklo, bezpečnostní sklo na míru, securit, číre strukturální fasádní sklo SGG PLANICLEAR®
Sgg Planitherm One, sklo do dvěří, Saint-Gobain Building Glass, design glass SGG PLANITHERM® ONE
Sgg planitherm xn 4 mm izolační sklo, izolační dvojsklo, francouzske okná a dvere, sklo do dverí SGG PLANITHERM® XN

Najít dodavatele