Přejít k hlavnímu obsahu
 

Jak samočisticí sklo funguje?

Už vás nebaví mytí oken? Máme pro vás řešení: samočisticí sklo!

Všichni víme, že mytí a čištění oken, především když jich není zrovna málo, může být velmi namáhavý úkol. 

Čištění oken může navíc zkomplikovat několik faktorů: 

  • jsou-li okna příliš velká a/nebo jich je mnoho, bude tento úkol náročný nejen časově, ale i fyzicky
  • jsou-li okna hůře přístupná, například okna v pevných rámech bez možnosti otevření, nebo skla střešního zasklení, může být často jejich čištění prakticky nemožné.

 

Lidé čistí okna v průměru jednou měsíčně. 45 % lidí projevilo svůj zájem o samočisticí  nebo snadno čistitelná skla (výsledky jsou ze studie SOFRES, která se zaměřila na čištění oken v domácnostech).

 

Chcete snížit náročnost a četnost prací souvisejících s čištěním oken či zimní zahrady? Máme pro vás řešení. 

Sgg bioclean, tabule skla číre do francouzských oken, na terasu, samočisíci okenní sklo, stavební sklo

Samočisticí sklo SGG BIOCLEAN

V současnosti existuje řešení, která významným způsobem zjednodušuje čištění a údržbu. Jedná se o naše snadno čistitelná skla. Konkrétně je v naší nabídce vysoce účinné samočisticí sklo SGG BIOCLEAN. Jeho parametry splňují individuální požadavky a očekávání našich klientů. 

Naše unikátní řešení snižuje nutnost čištění vnější strany skla díky povlaku s dvojím účinkem. Sklo využívá denního světla a deště k rozložení a odplavení všech organických nečistot.

Samočisticí sklo! Je to snad nějaké kouzlo? Samozřejmě, že ne!

Jak samočisticí sklo funguje?

Samočisticí sklo je čiré sklo na jedné straně opatřené speciálním povlakem fotokatalytického minerálního a hydrofilního materiálu, který nijak neomezuje transparentnost skla. Tento povlak se aktivuje UV paprsky obsaženými v denním světle. Působením fotokatalytického povlaku dochází k rozkladu organických nečistot, které se usadí na povrchu skla a současně brání v ulpívání anorganických (minerálních) nečistot na skle. Déšť pak organické nečistoty ze skla spláchne pryč.


Účinnost zasklení SGG BIOCLEAN splňuje požadavky na samočisticí funkci skel dle evropské normy EN 1096-5.

SGG BIOCLEAN je technologicky vyspělé sklo se speciálním povlakem, které splňuje i další funkční požadavky na co nejvyšší komfort (akustika, bezpečnost a protisluneční ochrana).

Více informací najdete na produktové stránce skla SGG BIOCLEAN 

Samočistíci sklo Sgg Bioclean - okenní tabule, skleněné stěny, francouzské okna, dveře, na terasu, stavební sklo SGG BIOCLEAN-E®
Protisluneční sklo Sgg Cool-lite, barevné modré sklo, Skn 136, 150, 154, 165, 176, smaltované sklo do francouzskych oken SGG COOL-LITE®
chytra-online-aplikace-calumen Calumen
Sklo pro administrativní budovy
jake-parametry-sledovat-pri-vyberu-skla-do-oken Jaké parametry sledovat při výběru skla do oken
Velká francouzská okna, typy a druhy skel i oken, dvojité okno, zdvojené okna do domu, drevená a lastová okna Jak vybrat okna do domu?
Jak a kde se vyrábí sklo, tavení skla, co se vyrábí ze skla, ploché a tabulové sklo, suroviny pro výrobu, float proces Jak vzniká sklo
Samočistíci sklo Sgg Bioclean - okenní tabule, skleněné stěny, francouzské okna, dveře, na terasu, stavební sklo

SGG BIOCLEAN-E®

KDYŽ SE ČIŠTĚNÍ OKEN STANE DĚTSKOU HROU SGG BIOCLEAN-E je samočisticí sklo. Skládá se z čirého skla, na kterém je nanesen transparentní povlak fotokatalytického minerálníh…