Přejít k hlavnímu obsahu
 

Saint-Gobain Glass udává směr s prvním nízkouhlíkovým sklem na světě

Paříž, 7. července 2022

Společnost Saint-Gobain Glass přišla s přelomovou technickou inovací, díky které uvedla na trh s fasádními řešeními nové sklo s dosud nejnižším obsahem uhlíku. Toto unikátní sklo, vyvinuté díky kombinaci vysokého obsahu recyklovaného skla (kolem 70 % střepů) a obnovitelné energie, je výsledkem značného úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a vysoké odbornosti našich průmyslových týmů.

 

Výrazné snížení uhlíkové stopy

Vzhledem k tomu, že fasády představují až 20 % uhlíkové stopy budovy, přinese tato inovace výrazné snížení uhlíkové stopy ve stavebnictví a urychlí rozvoj oběhového hospodářství.

 

Nízkouhlíkové sklo je navázáním na první uhlíkově neutrální výrobu 1 Saint-Gobain Glass dokončenou v květnu 2022 v její továrně Aniche ve Francii, která společnosti umožnila výrazně zdokonalit její výrobní procesy a načerpat odborné znalosti.  

Saint-Gobain Glass nyní integruje nízkouhlíkové produkty do svého portfolia řešení pro fasády, počínaje řadou protislunečních skel COOL-LITE® XTREME, bez jakýchkoli kompromisů v oblasti technického nebo estetického provedení.  

Nové produkty budou používat sklo s odhadovanou uhlíkovou stopou pouze 7 kg COekv./m2 (při použití 4mm základního skla). Toto nové nízkouhlíkové sklo bude kombinováno se stávající technologií povlaku COOL-LITE® XTREME, která již drasticky snižuje emise uhlíku generované spotřebou energie potřebné při užívání budovy díky svému vysokému výkonu z hlediska příjmu denního světla, protisluneční ochrany a tepelné izolace.

 

Výsledná nová produktová řada nabídne nejnižší uhlíkovou stopu na trhu se snížením přibližně o 40 % ve srovnání s naším výchozím evropským produktem.  

Podrobné údaje o vlivech a dopadech na životní prostředí budou dokumentovány prostřednictvím environmentálních prohlášení o produktu ověřených třetí stranou – EPD (nebo FDES ve Francii) – které se v současné době připravují a jejich dostupnost je plánována na začátek roku 2023.

 

Saint-Gobain Glass leads the way with the world's first low-carbon glass

After the technical achievement of the first zero-carbon production of flat glass in May 2022, SAINT-GOBAIN GLASS FACADE teams are celebrating a new success: the creation of a new range of glass for facade with the lowest carbon footprint on the market!

 

Zakázky od tří hlavní partnerů

Důkazem nadšení na trhu jsou zakázky od tří hlavní partnerů působících na realitním trhu - Bouygues Immobilier, Icade Santé a Nexity, kteří se zavázali použít nízkouhlíkové sklo COOL-LITE® XTREME ve svých projektech:

  • Bouygues Immobilier nainstaluje nízkouhlíkové sklo na své kancelářské budově Kalifornia (Hauts-de-Seine, Francie).

  • Icade Santé použije toto přelomové sklo na budově Polyclinique du Parc, kterou provozuje skupina Elsan v Caen (Calvados, Francie),

  • Nexity jej uplatní v rámci projektu rekonstrukce Le Carré des Invalides (Paříž, Francie).

Z hlediska životního prostředí se nepochybně jedná o tři mimořádně ambiciózní projekty. Tato průkopnická iniciativa je prvním krokem k rozšířené nabídce nízkouhlíkových řešení na různých trzích Saint-Gobain Glass.

 

Je plně v souladu se strategií Saint-Gobain Grow & Impact, zejména s naším plánem na dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050.

 

1Kategorie „Scope 1 & 2“: Scope 1 = přímé emise (energie a proces), Scope 2 = nepřímé emise související s dodávanými energiemi (elektřina, vytápění…)

dekarbonizace-budov-a-reseni-pomoci-nizkouhlikoveho-skla Pozvánka na webinář - Dekarbonizace budov a řešení pomocí nízkouhlíkového skla

Najít dodavatele