Přejít k hlavnímu obsahu
 

Proč si vybrat inovativní sklo se zrcadlovým efektem od Saint - Gobain Glass

Jaké výhody mají moderní zrcadla?

Zrcadlící plochy jsou velmi oblíbeným prvkem interiérového designu a moderní skla se zrcadlovým efektem od Saint-Gobain Glass se stále častěji používají také v architektuře. Technologie magnetronového nanášení povlaků oxidu kovů na průhledné sklo SGG PLANICLEAR poskytuje moderním prvkům vlastnosti, o kterých by se vám v minulosti při použití klasického zrcadla ani nesnilo. Inovativní technologie Saint-Gobain Glass otevírá dveře pro použití tam, kde by tradiční zrcadlo použít možné nebylo.


V článku Jaké výhody mají moderní zrcadla od Saint-Gobain Glass se dočtete:

 

Zapomeňte na tradiční zrcadla, mají řadu nevýhod

Technologie výroby tradičních zrcadel spočívá v nanesení kovové (zpravidla stříbrné) vrstvy na zadní stranu běžného tabulového skla. Tato vrstva je fixována přelakováním. Tento postup je důvodem několika zásadních nevýhod, kvůli kterým je použití klasických zrcadel omezeno a zkracuje jejich životnost. Jedná se o následující nevýhody:

 • Nízká bezpečnost – sklo tradičních zrcadel není tepelně tvrzené ani jinak bezpečnostně ošetřeno, takže má velmi nízkou odolnost vůči nárazu, vibracím či ohybu. Klasické zrcadlo tedy nelze použít na velké ploše nebo v prostředí, kde jsou vyšší nároky na bezpečnost. Problematické je také použití tradičních zrcadel bez rámu.

 • Nízká odolnost kovové vrstvy vůči vlhkosti a korozi – postříbření zrcadel je velmi choulostivé vůči mechanickému poškození a může jej narušit i nadměrná vlhkost. Proto často dochází k poškození kovové vrstvy u zrcadel do koupelny. Narušení zrcadlové vrstvy může způsobit také nevhodné lepidlo, kterým se aplikuje zrcadlo na zeď.

 • Nízká odolnost vůči vysokým teplotám – prudké střídání teplot neboli teplotní šok může způsobit praskání skla, což je rizikové například u zrcadla s osvětlením, kde dochází k lokálnímu zahřívání. Vysoké teploty (například v sauně či v koupelně) mohou také způsobit narušení reflexní vrstvy. Ta pak může praskat, měnit barvu či olupovat se.

Starožitné zrcadlo s popraskanou, narušenou zrcadlovou vrstvou.

Méně stabilní stříbrná zrcadlová vrstva starších zrcadel se může vlivem vlhkosti či vysoké teploty poškodit a narušit vzhled zrcadla natolik, že je nutné jej vyměnit za nové.

 

Objevte výhody skel se zrcadlovým efektem od Saint-Gobain Glass

Moderní produkty řady SGG MIRASTAR jsou inovativní alternativou tradičních zrcadel. Jde vlastně o vysoce reflexní průhledná skla SGG PLANICLEAR s jedinečnými zrcadlovými efekty, které jim propůjčují povlaky oxidu chromu nanesené pomocí magnetronové technologie. Zrcadlový povlak se tak stává nedílnou součástí hmoty skla, takže je mnohem odolnější. 

 

Produkt

Reflexe

Propustnost světla

Oboustranné zrcadlení

SGG MIRALITE

Vysoká

0%

Ne

SGG MIRASTAR

Vysoká

3%

Ne

SGG MIRASTAR REFLECT

Vysoká

0,10%

Ano

 

PRODUKTOVÁ ŘADA MIRASTAR® - Sklo se zrcadlovým efektem i pro místa s vysokou vlhkostí

Zrcadla jsou základním prvkem dekorace a interiérového designu, prosvětlují a opticky zvětšují prostory, aby vytvořily teplejší náladu. Produktovou radu MIRASTAR® tvoří sklo s povlakem, které se vyznačuje vysokou úrovní odrazu světla a vytváří tak zrcadlové efekty. Této vlastnosti je dosaženo magnetronovým nanášením povlaku oxidu kovu na průhledné sklo PLANICLEAR®.

 

Technologie výroby zrcadel SGG MIRASTAR také umožňuje použití tepelně tvrzeného (kaleného) skla a použití zrcadla jako součásti vrstvených bezpečnostních skel s PVB fólií. Oproti tradičním zrcadlům mají tedy zrcadla řady SGG MIRASTAR vícero výhod:

 • Odolnost vůči nárazu a bezpečnostní vlastnosti – možnost tepelného tvrzení a použití v rámci vrstvených bezpečnostních aplikací umožňuje velmi rozmanité použití včetně velkých ploch a zrcadel bez rámu.

 • Vysoká odolnost vůči korozi a vlhkosti – na rozdíl od tradičních zrcadel jsou zrcadlová skla řady SGG MIRASTAR vysoce odolná a lze je bez rizika poškození aplikovat i v interiérech s vysokou vlhkostí – často se používají například jako koupelnové zrcadlo.

 • Schopnost odolávat teplotním šokům – předurčuje zrcadla SGG MIRASTAR k použití v prostorách, kde se střídají vysoké a nízké teploty (v saunách, kuchyních, předsíních, zimních zahradách) a jsou ideální také jako zrcadla s osvětlením.

 • Průhlednost a průsvitnost – SGG MIRASTAR je jednostranně průhledné, a tedy propouští světlo jako běžné sklo. Je tedy vhodné i jako dělicí stěna s tzv. špionážním zrcadlem, které je průhledné jen z jedné strany.

 • Neprůhlednost a neprůsvitnost – SGG MIRASTAR REFLECT je zcela neprůhledné a neprůsvitné sklo s jednostranným nebo oboustranným zrcadlovým efektem. Je ideální pro nalepení na zeď či jiné plochy bez nutnosti použít podkladový nátěr.

 • Flexibilita zpracování a instalace – produkty řady SGG MIRASTAR umožňují širokou škálu způsobů zpracování jako řezání, broušení, tepelné tvrzení. Lze je použít také pro výrobu vrstvených bezpečnostních skel. Snadno se instalují, proto jsou ideální jako samostatně stojící dělicí příčky, velkoplošná zrcadla nalepená na stěnu, oválná a kulatá zrcadla včetně nadrozměrných zrcadel bez rámu.

Zrcadlo bez rámu v koupelne

Tepelně tvrzené sklo SGG MIRASTAR umožňuje i aplikaci velkých zrcadel bez rámu včetně kulatých zrcadel

 

Zrcadla SGG MIRASTAR v architektuře otevírají nové možnosti

Benefity zrcadel nové generace poskytují architektům ve srovnání s tradičními postříbřenými zrcadly mnohem více možností designového využití v interiéru i exteriéru. Bezpečnostní vlastnosti skel řady SGG MIRASTAR umožňují v interiérech realizaci velkoplošných zrcadlových dělicích příček, nadrozměrných zrcadel či použití v rámci izolačních trojskel nebo designových fasád. Konkrétní použití je dané rozdílnými speciálními vlastnostmi jednotlivých typů zrcadlových skel.

Skleněná fasáda a zrcadlový efekt

SGG MIRASTAR se vyznačuje jednostrannou průhledností, která umožňuje viditelnost skrz plochu skla pouze z jedné strany. Z druhé strany sklo odráží světlo a jako neprůhledné zrcadlo poskytuje v prostoru za sklem soukromí. Současně je skleněná plocha průsvitná a umožňuje přístup denního světla. Tyto vlastnosti se používají zejména v následujících případech:

 • Dělicí příčky s jednosměrným „špionážním“ zrcadlem, které oddělují utajené skryté místnosti.

 • Dveře nebo zrcadlové výplně dveří.

 • Příčky, dělicí prvky.

 • Sprchové zástěny.

 • Nábytek se světelnými efekty.

 • Vysoce reflexní fasády.

SGG MIRASTAR REFLECT je zrcadlové sklo typické maximální neprůhledností a neprůsvitností, což zjednodušuje aplikací zrcadlových obkladů a velkoplošných zrcadel nalepených na zdi. Nejčastější využití neprůhledných a neprůsvitných skel se zrcadlovým efektem:

 • Zrcadla ve vlhkém prostředí – koupelny, sauny, lodě.

 • Zrcadlové obklady stěn a kuchyňské obklady.

 • Neprůhledné a neprůsvitné dělicí prvky a příčky.

 • Zrcadlové dveře (i bez rámu).

 • Nadrozměrná a celoplošná zrcadla nalepená na zdi.

 • Velká zrcadla bez rámu.

 • Zrcadla jako součást nábytku nebo zrcadla ve výtahu.

 • Zrcadla ve zkušebních kabinách obchodů.

 • Neprůhledné zrcadlové části fasád.

SGG MIRASTAR REFLECT nelze používat v izolačních sklech určených pro okna, ale je možné jej kombinovat s jinými typy skla v rámci dvojitého nebo trojitého zasklení pro zajištění tepelné nebo zvukové izolace v interiérech. Tepelně tvrzené či jako součást bezpečnostního vrstveného skla se může používat jako zrcadlové dveře či příčky bez rámu.

 

Produkt

Izolační sklo do okna

Vlhké prostředí

Možnost tepelného tvrzení

SGG MIRALITE

Ne

Ne

Ne

SGG MIRASTAR

Za určitých podmínek

Ano

Ano

SGG MIRASTAR REFLECT

Ne

Ano

Ano

 

SGG MIRASTAR REFLECT může mít zrcadlovou vrstvu z jedné strany, ale v případě prostorových příček i oboustranně.

Velké koupelnové zrcadlo s osvětlením

Velké koupelnové zrcadlo s osvětlením může být zajímavým designovým prvkem, který koupelně dodá styl a neopakovatelný moderní vzhled.

 

Zrcadla nové generace dodají modernímu interiéru prostorové efekty a v kombinaci s vhodným osvětlením mohou vytvořit úžasné designové efekty. Zejména velkoplošné instalace jsou velmi efektní. V centrech historických měst jsou u nově postavených budov oblíbené reflexní fasády, ve kterých se zrcadlí okolní historická architektura, aby moderní budova nenarušovala místní kolorit.

produktova-rada-mirarstar-zrcadla-interier-exterier Produktová řada MIRARSTAR®
Sgg Planiclear plavené laminované sklo, bezpečnostní sklo na míru, securit, číre strukturální fasádní sklo SGG PLANICLEAR®
Interiérová skla Interiérová skla
druhy-bezpecnostniho-tvrzeneho-skla-zakladni-typy Druhy bezpečnostního skla
Dodatečná zvuková izolace oken, odhlučnění oken pomocí protihlukových nerozbitných skel, folie na sklo, protihlukova okna Domov jako oáza klidu
Zrcadlo MIRALITE® EASYSAFE
Jak a kde se vyrábí sklo, tavení skla, co se vyrábí ze skla, ploché a tabulové sklo, suroviny pro výrobu, float proces Jak vzniká sklo
chytra-online-aplikace-calumen Calumen
produktova-rada-mirarstar-zrcadla-interier-exterier

Produktová řada MIRARSTAR®

MIRASTAR® & MIRASTAR REFLECT® Zrcadla jsou základním prvkem dekorace a interiérového designu, prosvětlují a opticky zvětšují prostory, aby vytvořily útulnější náladu.&…