Přejít k hlavnímu obsahu
 

Nízkouhlíkové sklo ORAÉ z produkce Saint-Gobain Glass získalo certifikát Cradle to Cradle

Udržitelný program certifikace výrobků

Poté, co společnost Saint-Gobain Glass v červenci 2022 představila první nízkouhlíkové sklo s uhlíkovou stopou 6,64 kg CO2 ekv./m2, pokračuje v plnění závazku neustále snižovat environmentální dopad výroby skla a 21. 12. 2023 získala také certifikaci Cradle to Cradle Certified® (C2C Certified) V4.0, která úzce odpovídá vizi odpovědné výroby skla.

 

C2C - Cradle to Cradle

 

Co je certifikace Cradle to Cradle Certified® 

Cradle to Cradle Certified® Product Standard je udržitelný program certifikace výrobků, jehož cílem je posuzovat výrobky na základě jejich environmentálního a sociálního dopadu během celého jejich životního cyklu. Tato certifikace je zárukou toho, že materiály splňují přísné standardy udržitelnosti, aby se snížil jejich dopad na životní prostředí.

Cradle to Cradle - udržitelný program certifikace výrobků - kategorie

Program certifikace Cradle to Cradle nabízí rámec pro hodnocení materiálů a produktů v pěti základních kategoriích udržitelnosti: zdravotní nezávadnost materiálů pro člověka i životní prostředí, cirkularita produktů prostřednictvím efektivního designu, podpora čisté energie Clean Air & Climate Protection, ochrana přírodních zdrojů formou hospodaření s vodou a půdou a sociální spravedlnost pro spravedlivé pracovní postupy a prosperitu komunit.

Výhody certifikátu Cradle to Cradle

Pro Saint-Gobain Glass je získání certifikace C2C Certified V4.0 důkazem závazku k udržitelnosti a součástí procesu neustálého zdokonalování výrobních postupů, vývoje a realizace inovací materiálů a dodržování nejvyšších standardů ve všech fázích výroby, zpracování a životního cyklu skla.

Certifikace C2C Certified je potvrzením vysokých standardů pro udržitelnější produkty. Uznávají ji developeři, stavitelé, architekti, tvůrci fasád i subjekty v oblasti investičních a dotačních aktivit v oblasti stavebnictví.

Pro společnost Saint-Gobain Glass je ctí, že jako první výrobce skla, se stala držitelem prestižní certifikace C2C Certified V4.0 ve všech pěti kategoriích a současně držitelem Certifikátu™ zdravotní nezávadnosti materiálu s certifikací C2C Platinum V4.0.

Certifikované produktové řady skla ORAÉ®  Saint-Gobain Glass vyrábí v Evropě a zahrnují plavené sklo a sklo s magnetronovým povlakem, ORAÉ® a ORAÉ® s magnetronovým povlakem a vrstvené sklo STADIP® .

První nízkouhlíkové sklo na světě Cool-Lite Xtreme Oraé COOL-LITE® XTREME ORAÉ®
Vrstvené neprústrelné sklo, pochozí sklo na skleněnú podlahu Sgg Stadip Protect, bezpečnostní sklo SGG STADIP®/SGG STADIP PROTECT®
Sgg Cool-Lite Xtreme - protisluneční sklo do francouzských skel - oken, dvěrí, lité sklo, Saint-Gobain Building-Glass SGG COOL-LITE® XTREME
Sklo pro administrativní budovy
Recyklace skla jako nástroj pro snížení uhlíkové stopy Recyklace skla jako nástroj pro snížení uhlíkové stopy
saint-gobain-glass-udava-smer-s-prvnim-nizkouhlikovym-sklem-na-svete Saint-Gobain Glass udává směr s prvním nízkouhlíkovým sklem na světě
chytra-online-aplikace-calumen Calumen