Přejít k hlavnímu obsahu
 

Doylestown, Pennsylvania, USA

James A. Michener Museum Event Pavilion

Muzeum

PRODUKT: SGG OVERLENGTH, SGG DIAMANT s PLANITHERM XN II a SGG PLANIDUR

Více denního světla a méně stavebních elementů na fasádě muzea James A. Michener Museum Event Pavilion

Edgar N. Putman Event Pavilion je soudobým, světlem prosyceným prostorem, kde se pořádají různé recepce a jiné neobyčejné události. Tento prostor je obklopen galeriemi muzea Michener Art Museum. Najdete ho v americkém státě Pennsylvania, kde byl navržen mezinárodně uznávanou architektonickou firmou Kieran Timberlake, sídlící ve Philadelphii.

 

Muzeum James A. Michenera vzniklo v roce 1989 v prostorách původního vězení Bucks County Prison, které bylo vybudováno v roce 1884 v Doylestown, stát Pennsylvania, USA. Dnes je toto místo zasvěcené umění a kulturnímu dědictví Bucks County, stát Pennsylvania. V rámci projektu rozšíření se muzeum rozhodlo vybudovat část, která bude sloužit k pořádání seminářů, hudebních vystoupení a recepcí. Původní představa byla, že tuto novou část předsadí před hlavní budovu muzea. Nicméně architekti z Kieran Timberlake Architects, kteří za projekt zodpovídali, doporučili umístit celoskleněnou stavbu přímo doprostřed zahrady muzea. Tímto způsobem zůstal zachován nerušený výhled z interiéru muzea směrem k úchvatným 134 let starým, dříve vězeňským, zdem. Architekti z Kieran Timberlake Architects si však u tohoto ambiciózního projektu stále kladli otázku „Jak vytvoříme prostor, který zaujme návštěvníky a současně podtrhne poslání malého muzea?“. K překonání této výzvy se architekti rozhodli demonstrovat zcela unikátní a ambiciózní využití konstrukčních skleněných panelů. Muzeum tak nejen oslaví svůj historický odkaz a zlepší charakter krajiny, ale nabídne také svým návštěvníkům široký a ničím nerušený prostor. Umístěním vestavby do zahrady v zadní části muzea se navíc podařilo splnit i další cíl - přimět návštěvníky, aby prošli chodbami samotného muzea. Existuje tak větší předpoklad, že je některá z muzejních sbírek zaujme a donutí vrátit se později zpět. Projekt rozšíření byl zahájen již v roce 2004, ovšem práce započaly až v roce 2011 a teprve v roce 2012 byla nová část muzea oficiálně otevřena pro veřejnost.

Použitý produkt

Společnost Saint-Gobain dodala skleněné panely SGG OVERLENGTH, které jsou 7 m vysoké. Tyto na míru zhotovené panely byly navrženy tak, aby vytvořili tenkou transparentní stěnu s minimem spojů. Jinými slovy: více denního světla a méně stavebních prvků. Aby měli návštěvníci zajištěn opravdu dobrý výhled, zvolili architekti sklo SGG DIAMANT, především pro jeho vysokou schopnost propouštět světlo. K ochraně životního prostředí byl využit speciální povlak ze skla PLANITHERM XN II - toto sklo snižuje spotřebu energie nutné k vytápění a současně zvyšuje uživatelský komfort. Další panely s dvojitým zasklením byly osazeny vrstveným sklem PLANIDUR o celkové tloušťce 70 mm, které zajistí maximální možnou bezpečnost. Tyto atraktivní skleněné panely SGG OVERLENGTH daly muzeu zcela novou dynamiku a pomohly mu naplnit jeho záměr přilákat nové návštěvníky a navýšit tak svoje příjmy.

Podrobnosti projektu

Datum & místo

2012, USA

Fotograf

©Saint-Gobain, Photographer: Michael Moran/OTTO

architekt

Kieran Timberlake Architects

Zhotovitel fasády

Roschmann Steel & Glass Constructions Inc, New Haven, USA

Zpracovatel skla

Thiele Glas, Wermsdorf

 

 

Použité produkty

Sgg diamant float sklo, extra čiré sklo, plavené sklo, sklo na sklenenú příčku, sklenené dveře SGG DIAMANT®
Sgg planitherm xn 4 mm izolační sklo, izolační dvojsklo, francouzske okná a dvere, sklo do dverí SGG PLANITHERM® XN
Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken SGG PLANITHERM®