Přejít k hlavnímu obsahu
 

Interiérová skla

Potřebujete sklo, co dodá interiéru tu správnou atmosféru?

Interiérové sklo v domácnosti využíváme nejčastěji v podobě sprchové zástěny či zástěny na vanu nebo jako sklo do dveří. V komerčních budovách se sklo v interiéru často používá na skleněné příčky a stěny či skleněné dveře. Využití skla v interiéru je v současnosti mnohem rozšířenější než v minulosti. Důvodem jsou nejen vizuální vlastnosti, ale díky inovativním technologiím zpracování také schopnost tepelné a zvukové izolace, bezpečnostní vlastnosti a mnohem širší výběr designových a funkčních úprav než v minulosti. Sklo je vizuálně univerzální a velmi efektní interiérový prvek, který lze považovat za stavební materiál budoucnosti. Portfolio Saint-Gobain Glass nabízí široké spektrum různých typů skla pro interiérové použití.


V článku Interiérová skla se dočtete:

 

V interiérech je u skla důležitá bezpečnost

Při použití skla v interiéru je častým požadavkem, aby sklo splňovalo také bezpečnostní požadavky. U většiny typů interiérových skel je možné využít různé technologie, které sklu propůjčují bezpečnostní vlastnosti. Především zlepšení tvrdosti a odolnosti vůči mechanickému a tepelnému namáhání, což snižuje riziko rozbití a zajišťuje bezpečnost uživatelů v případě mechanického poškození skla. Základními typy bezpečnostního skla z nabídky Saint-Gobain Glass – podle použité technologie – jsou: tepelně tvrzené (kalené) sklo (ESG) SGG SECURIT, vrstvené (lepené) sklo (VSG) SGG STADIP a kombinace tepelně tvrzeného a lepeného skla SGG SECURIT STADIP.

 

Tepelně tvrzené sklo (ESG) SGG SECURIT je tvrzené zahřátím skla na vysokou teplotu (600 °C a více) a následným prudkým ochlazením studeným vzduchem pod tlakem. Tento proces, kterému se také říká kalení, výrazně zlepšuje mechanické vlastnosti skla, které je po vytvrzení 5× odolnější vůči nárazu a ohybu než netvrzené a současně odolává prudkým změnám teploty v rozsahu až 200 °C. Dojde-li k rozbití, tepelně tvrzené sklo se rozpadne na drobné kousky s tupými hranami, které snižují riziko poranění osob. Kalená skla jsou vhodná pro aplikace, kde zůstává viditelná hrana nebo kde se vyžaduje, aby skla nesla větší, než svou vlastní hmotnost (sprchové zástěny, celoskleněné dveře, zástěny na vanu, police, stoly atd.). Používají se i v aplikacích v blízkosti zdrojů tepla či chladu.

 

Bezpečnostní interiérové ​​sklo - úlomky na podlaze. Typy bezpečnostního skla: vrstvené (lepené), tepelně tvrzené (kalené)

 

Vrstvená skla (VSG) SGG STADIP SAFE a SGG STADIP PROTECT se vyrábí ze dvou či více vrstev skla, které jsou slepené bezpečnostní PVB fólií. V orámované aplikaci při rozbití skla fólie udrží úlomky pohromadě a skleněná plocha si tak zachová zbytkovou pevnost až do výměny. Snižuje se tak riziko poranění uživatelů či průnik osob skrz plochu skla. Vrstvená skla jsou ideální pro výplňové panely: sklo do dveří, dělicí stěny, skleněné příčky, zábradlí, čelní obložení u nábytku nebo balustrád.

 

SGG SECURIT STADIP je vrstvené sklo s bezpečnostní fólií vyrobené z tepelně tvrzeného skla, takže spojuje bezpečnostní vlastnosti obou typů skla – kromě schopnosti udržet zbytkovou celistvost při rozbití je současně mnohem odolnější vůči nárazu i poškození v důsledku náhlých změn teploty.

 

V případě potřeby lze využít i protihlukovou úpravu sklaSGG STADIP SILENCE obsahuje akustickou fólii, která výrazně omezí průnik nežádoucího hluku či zvuků mezi prostory v rámci interiéru. Využívá se často v komerčních budovách – v kancelářích, nemocnicích, školách a podobně. 

 

Zmíněné bezpečnostní úpravy lze uplatnit u většiny typů interiérových skel. Vzhledem ke zvýšenému riziku poškození skla a riziku zranění osob v interiéru se bezpečnostní úprava interiérového skla doporučuje a mnohdy je i vyžadována legislativou. 

 

Sklo je mimořádně variabilní designový prvek

Designové interiérové sklo - SGG Decorglass: ​​​​barevné, mléčné, čiré, broušené, neprůhledné, vzorované sklo.

Potřebujete něco, co dodá interiéru tu správnou atmosféru? Podívejte se na ornamentní skla – jsou praktická i velmi dekorativní. Ornamentní skla jsou prvkem, který může proměnit jakýkoli interiér. Nabízejí širokou škálu vzorů, různé barvy a textury, které prostoru mohou dodat nádech elegance a stylu.

 

Existuje mnoho druhů ornamentního skla, které můžete použít pro vytvoření nezapomenutelného vizuálního zážitku v interiéru svého domova.

 

Vyberte si ten, který nejvíce odpovídá vašemu stylu a preferencím a nechte svou kreativitu plynout. Podívejte se na různé druhy skel pro interiér a způsoby, jak je můžete použít:

 • Čiré sklo je transparentní, bez jakéhokoli vzoru nebo textury. Tento druh skla se hodí do moderních interiérů, kde je kladen důraz na jednoduchost a minimalismus. Můžete jej použít pro dělicí stěny, dveře nebo dokonce pro celé místnosti, pokud se vyžaduje maximum světla a průhlednost. Čiré sklo dodává místnosti svěží a vzdušný vzhled.

 • Barevná skla jsou k dispozici v mnoha barvách a vzorech, které se mohou měnit v závislosti na úhlu pohledu, což dává sklu třpytivý a dynamický vzhled. Pokud si pohrajete s různými barvami a vzory, podaří se vám vytvořit jedinečné prostředí ve vlastním unikátním stylu. Barevná skla mohou v interiéru vytvořit dramatický efekt. Jsou ideální pro dětské pokoje, jídelny nebo pro místnosti, kde se vyžaduje živost a kreativita.

 • Mléčné sklo neboli saténové sklo má mléčnou texturu a matný povrch. Umožňuje přibližně 70 % prostupu světla. Je ideální pro koupelny nebo ordinace, kde poskytuje soukromí a zároveň propouští dostatek světla. Mléčné sklo můžete použít pro dveře, okna nebo příčky pro oddělování jednotlivých zón v místnosti. Díky svému matně bílému efektu dodává prostoru svěží a moderní vzhled.

 • Broušené sklo je sklo, které je vybroušeno do různých tvarů a vzorů. Má unikátní texturu a jedinečný vzhled, který interiéru dodává sofistikovaný a jemný nádech. Tento druh skla se hodí do moderních a minimalistických interiérů, kde je kladen důraz na jednoduchost a čistotu. Může být použito pro různé účely, jako jsou dveře, stěny, stropní svítidla, zrcadla nebo dekorativní předměty.

 • Vzorované sklo nabízí nejrůznější vzory a designy vytvořené pomocí speciálního tisku, které vytvářejí nádherné vizuální zážitky. Vzory můžou být geometrické, organické nebo jakýkoli jiný, který si dokážete představit. Vzorované sklo je vhodné pro koupelny, kuchyně a další místa, kde se vyžaduje soukromí. Používá se pro vytvoření jedinečného efektu v interiéru – na dělicí příčky, dveře, výplně dveří, parapety nebo zábradlí.

 • Neprůhledné sklo, známé také jako onyxové sklo, je ideální tam, kde je třeba oddělit prostor a zachovat soukromí. Zároveň sklo propouští světlo. Tento druh skla se hodí zejména do koupelen nebo ložnic. Můžete ho použít pro dveře, stěny, sprchové kouty a další části interiéru.

 • Smaltované sklo má na povrchu nanesenou keramickou glazuru. Tento druh skla je trvanlivý, odolný a snadno se čistí. Smaltované sklo je velmi odolné a primárně se používá do kuchyní a koupelen. Může být použito pro výrobu obkladových panelů nebo dekorativních prvků, jakými jsou mozaiky, obrazy a podobně.

 • Zrcadlové sklo má na jedné straně nanesenou kovovou vrstvu, která vytváří zrcadlový efekt. Tento druh skla se často používá v místnostech, kde se vyžaduje zvýšené soukromí, jako jsou například ložnice a šatny. Zrcadlové sklo je skvělým způsobem, jak vizuálně zvětšit místnost. Speciální zrcadlové sklo SGG MIRASTAR s magnetronovým povlakem oxidu kovu na průhledném sklu PLANICLEAR může měnit vzhled od vysoce reflexního po průhledný v závislosti na světelných podmínkách. Může působit jako zrcadlo nebo propouštět světlo jako běžné sklo. Tato funkce může podle potřeby skrýt nebo odhalit místnost na druhé straně, proto se někdy nazývá špionážní zrcadlo. Naopak, sklo SGG MIRASTAR REFLECT je zcela neprůhledné zrcadlo, které je na rozdíl od klasických zrcadel odolné vůči vlhkosti a korozi, takže je vhodné pro použití v koupelnách, saunách a na lodích.

 

PRODUKTOVÁ ŘADA MIRASTAR®
Sklo se zrcadlovým efektem

Zrcadla jsou základním prvkem dekorace a interiérového designu, prosvětlují a opticky zvětšují prostory, aby vytvořily teplejší náladu. 

 

Lakované a mléčné sklo s lakovou vrstvou odolnou proti vodě a oděru se používá na obkladové panely za kuchyňskou linkou nebo pro dveře či stěny, které jsou vystaveny vlhkosti. Lakované sklo dokáže vytvořit v interiéru originální efekty. Můžete si vybrat z různých barev a vzorů, které vám pomohou vytvořit jedinečný styl.

 

Ornamentní sklo je skvělou volbou pro ty, kteří hledají něco neobvyklého a originálního. Nabízí nádherné vzory vlisované do povrchu, které vytváří nezapomenutelný dojem. Můžete si vybrat z různých vzorů a textur, které vám pomohou vytvořit v interiéru jedinečný styl. Ornamentní sklo může být použito pro výrobu dveří, dělicích stěn, okenních parapetů a dalších interiérových prvků.

Výběr správného typu interiérového skla může být klíčovým prvkem pro vytvoření jedinečného vzhledu vašeho interiéru. Kombinujte různé druhy skel a přizpůsobte je svému vkusu a stylu.

Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na vzorníky ornamentního skla v obchodech a online, a vytvořte si tak svůj vlastní jedinečný interiér. Velmi častým využitím skla v interiérech jsou skleněné výplně dveří a celoskleněné dveře.

 

Jak vybrat to nejlepší sklo do interiérových dveří

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí každého bytu nebo domu a skleněné výplně do dveří jsou stále populárnější volbou. Při výběru skla do interiérových dveří je důležité zvážit funkčnost i estetiku. Zkuste si představit, jaký typ skla by nejlépe vyhovoval vašemu interiéru a zároveň zohledněte své preference, co se týče soukromí, bezpečnosti a průchodu světla či zvuku. Sklo do dveří může být v mnoha různých vzorech a druzích:

 

 • Pískované sklo do dveří je částečně matné a poskytuje soukromí a zároveň propouští světlo. Pískované sklo se vyrábí aplikováním jemného písku na sklo pod vysokým tlakem, aby se vytvořil matný povrch. Tento typ skla je ideální pro koupelny nebo pro místnosti, kde chcete soukromí.

 • Mléčné sklo je bílé, propouští světlo, ale zároveň poskytuje soukromí. Používá se hlavně pro interiérové dveře nebo pro okna v koupelnách.

 • Matné sklo do dveří zajišťuje soukromí a zároveň umožňuje průchod světla. Tento typ skla se často používá v koupelnách, šatnách a ložnicích.

 • Ozdobné sklo do dveří je sklo s různými vzory a designy. Je ideální pro interiéry, které mají vyšší estetické nároky.

 • Zrcadlové sklo ve dveřích umožňuje skrytí vnitřního prostoru, anebo při použití „špionážního zrcadla“ jednostrannou průhlednost výplně dveří. Zrcadlové sklo může být také použito k vytvoření iluze většího prostoru v místnosti.

 • Bezpečnostní sklo do dveří se používá hlavně tam, kde je potřeba zvýšená bezpečnost. Bezpečnostní sklo je odolné proti nárazům a pokud jde o vrstvené sklo s bezpečnostní fólií, odolá i průniku. V případě dveří se vyplatí vybavit bezpečnostními vlastnostmi jakékoliv sklo použité jako dveřní výplň. U celoskleněných dveří jsou bezpečnostní vlastnosti nezbytné.

Sklo do interiérových dveří. Skleněné designové dveře. Celoprosklené dveře. Skleněná výplň dveří - mléčné, matné, ozdobné

Díky široké nabídce skel do dveří máte možnost vybrat si sklo, které bude krásné a plně funkční. Pokud si nejste jisti, jaký typ skla je pro vás ten nejlepší, obraťte se na odborníky, kteří vám mohou pomoci vybrat správné sklo pro váš interiér. V nabídce Saint-Gobain Glass najdete i speciální produkty vhodné především jako dveřní výplně.

 

Nejlepší volba pro skleněné výplně dveří – SGG MASTERGLASS

Ornamentní designová skla SGG MASTERGLASS se vyrábí válcováním skla mezi dvěma válci s vyrytým vzorem. Tento postup zaručuje čistotu geometrických tvarů. Sklo má jednu stranu vzorovanou a druhou hladkou. Skla SGG MASTERGLASS vytvářejí zvláštní efekty. Jejich vysoká průsvitnost zajišťuje v místnostech optimální úroveň světla a zároveň tvoří bariéru pro nežádoucí pohledy. Řadu SGG MASTERGLASS tvoří 5 originálních vzorů:

SGG MASTER-FLEX s dekorem v podobě horizontálních čtverečků je částečně průhledné

SGG MASTER-FLEX s dekorem v podobě horizontálních čtverečků je částečně průhledné – za sklem je vidět obrysy a pohyb objektů.

SGG MASTER-SOFT zaujme moderním vzhledem s matnou, jemnou diagonální texturou

SGG MASTER-SOFT zaujme moderním vzhledem s matnou, jemnou diagonální texturou. Vzor je velmi měkký na pohled připomínající 3D efekt. Zajišťuje maximální průchod světla při zachování soukromí. Jeho struktura umožňuje ideální rozehrání světel, barev a jejich kontrastů. Ornamentní sklo SGG MASTER-SOFT získalo prestižní mezinárodní ocenění za design Red Dot award „Best of the Best“ v kategorii produktový design.

SGG MASTER-CARRE se vyznačuje malými, rovnoměrně rozmístěnými plastickými čtverečky kontrastujícími s matným podkladem

SGG MASTER-CARRE se vyznačuje malými, rovnoměrně rozmístěnými plastickými čtverečky kontrastujícími s matným podkladem. Zasklení poskytuje harmonický dojem díky svému jedinečnému modernímu a nadčasovému vzhledu.

SGG MASTER-LIGNE poskytuje interiéru zcela vyvážený vzhled díky řadě rovnoběžných linií viditelných na matném pozadí

SGG MASTER-LIGNE poskytuje interiéru zcela vyvážený vzhled díky řadě rovnoběžných linií viditelných na matném pozadí. Rafinovaný vzor dodává zasklení elegantní a funkční vzhled.

SGG MASTER-POINT rozptýleným světlem a třpytem drobných teček, které vyplňují prostor

SGG MASTER-POINT rozptýleným světlem a třpytem drobných teček, které vyplňují prostor, vytváří v interiéru mystický pocit.

 

Skla SGG MASTERGLASS kombinují atraktivní vzhled s bezpečností. Mohou být tvrzena či vrstvena, a tím splňují současné bezpečnostní požadavky i v prostorách přístupných široké veřejnosti. Využití skel SGG MASTERGLASS je prakticky neomezené. Tato skla jsou vhodná pro všechny aplikace v komerčních i rezidenčních prostorách. 

 

Kromě použití na výplně interiérových dveří lze ornamentní skla řady SGG MASTERGLASS využít také na vestavěné a posuvné příčky, sprchovací zástěny, okna a fasády, zábradlí, schody, podlahy, stoly, pulty, police či celoskleněné a rámové dveře.

 

Celoskleněné dveře – více světla a elegance

Skleněné dveře jsou skvělou volbou pro moderní interiéry. Díky sklu se místnost stává světlejší a prostornější. Celoskleněné dveře pak dokážou propojit různé místnosti a vytvořit tak otevřený prostor. Možnost volby skleněných posuvných dveří do pouzdra pak přináší ještě větší flexibilitu.

 

Existuje mnoho různých druhů skleněných dveří, které se liší materiálem, způsobem otevírání a designem. Celoskleněné posuvné dveře jsou skvělou volbou pro menší prostory, kde není prostor pro klasické otevírání, zatímco dvoukřídlé skleněné dveře přináší do místnosti eleganci. Designové interiérové dveře mohou být dokonce průhledné nebo s různými dekory, aby dokonale zapadaly do stylu vašeho interiéru.

 

Pro celoskleněné dveře jsou klíčové bezpečnostní vlastnosti skla. Sklo musí být pevné a odolné proti nárazům a prasknutí. Proto se používá bezpečnostní tepelně tvrzené sklo, které se při rozbití rozpadne na malé kousky a nevytváří tak ostré hrany nebo bezpečnostní vrstvené sklo s bezpečnostní fólií, která při poškození udrží dočasnou celistvost skleněné tabule bez vysypání.

 

(Ne)bezpečné sklo - proč sklo praská?

Při výběru skla pro každou aplikaci je důležité myslet na to co se stane, když se sklo rozbije?! A současně tomu vhodným návrhem zkusit předejít.

 

Skleněné dveře jsou velmi snadné na údržbu. Stačí je pravidelně vytírat měkkým hadříkem a čistícím prostředkem na sklo. Sklo nevyžaduje žádné zvláštní ošetření a odolává mnoha faktorům, jakými jsou vlhkost, prach, teplotní rozdíly nebo sluneční záření.

 

Pokud hledáte moderní a stylovou volbu pro svůj interiér, určitě se podívejte na nabídku skleněných dveří.

 

Skleněné příčky – maximum světla pro váš interiér

Skleněné příčky vám umožní vytvořit otevřený a vzdušný interiér, který budete milovat. Celoskleněné příčky jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vytvořit moderní, vzdušný a prostorný interiér plný světla. Prosklené stěny, skleněné příčky do bytu, skleněné příčky do kanceláří, skleněné příčky do koupelen a celoskleněné příčky jsou vynikající volbou pro moderní interiéry zalité denním světlem. Skleněné příčky jsou také velmi odolné a dlouhodobě drží svůj vzhled. Pro skleněné příčky vždy volte sklo s bezpečnostními vlastnostmi.

 

Interiérové sklo. Vnitřní skleněné príčky a stěny. Skleněné příčky do bytu i domu. Skleněna dělící příčka

 

 • Prosklené stěny jsou ideální pro ty, kteří chtějí interiér propojit s exteriérem. Skleněné stěny vám umožní užívat si krásného výhledu na zahradu, terasu nebo balkón, zatímco zároveň využijete maximum přirozeného světla. Prosklené stěny se mohou otevírat buď jako posuvné nebo klasické dveře, což umožní snadný přechod mezi interiérem a exteriérem.

 • Skleněné příčky do bytu jsou pro vás ideální volbou, pokud chcete v menším bytě vytvořit pocit velkého otevřeného prostoru. Celoskleněné příčky nejenom opticky zvětší váš prostor, ale zároveň přináší světlo do tmavších částí bytu. Posuvné skleněné stěny jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí využít prostor co nejefektivněji.

 • Skleněné příčky do kanceláří jsou také velmi populární. Celoskleněné stěny vytvářejí moderní a profesionální atmosféru, zatímco prosklené příčky umožňují snadné přechody mezi jednotlivými kancelářemi. Skleněné dělicí stěny z pískovaného či mléčného skla jsou také skvělou volbou pro vytvoření soukromých prostorů s dostatkem přirozeného světla.

 • Skleněné příčky do koupelny umožňují průniku přirozeného světla do této obvykle tmavé místnosti. Posuvné skleněné stěny nebo prosklená stěna s posuvnými dveřmi vám umožní snadný a pohodlný přístup do sprchy nebo vany. Skleněná stěna je voděodolná, což usnadňuje údržbu.

 

Sklo do koupelny – spojení funkčnosti, designu a bezpečnosti

Sklo je dokonale voděodolné, proto je v koupelně oblíbeným materiálem. Nejčastěji se používá jako materiál na sprchové zástěny a zástěny na vanu. Skleněné zástěny do koupelny jsou praktickým prvkem, který chrání koupelnu před nežádoucím rozstřikem vody a zároveň ji opticky rozšiřuje, prosvětluje a jsou také důležitým designovým prvkem. Sprchové zástěny se vyrábějí v mnoha různých provedeních, například jako posuvné, skládací nebo s pevným panelem. Zástěny na vanu jsou obvykle pevné, ale mohou být i skládací či posuvné. Oblíbené jsou i bezbariérové celoskleněné sprchové kouty. Sklo se v koupelně používá také na poličky, dvířka skříněk, obložení zdí nebo jako celoskleněné vstupní dveře či výplň prosklených dveří.

 

Sklo do koupelny. Interiérové dveře - koupelna. Bezpečnostní sklo do dveří. Skleněná stěna. Mléčné sklo.

 

Při výběru skleněného vybavení koupelny se ujistěte, že je vyrobeno z bezpečnostního skla a že splňuje vaše požadavky na funkčnost a design. Kromě čirého skla máte na výběr matné nebo mléčné sklo, které zajistí soukromí a zároveň propustí dostatek světla. Skleněné zástěny mohou být vyrobeny také z ornamentního skla s dekorem, aby se sladily s interiérem koupelny.

 

Praktickou vychytávkou pro skla v exteriéru (zimní zahrady apod.) je samočisticí sklo SGG BIOCLEAN, opatřené speciálním povlakem fotokatalytického minerálního a hydrofilního materiálu, který se aktivuje UV paprsky obsaženými v denním světle. Působením povlaku dochází k rozkladu organických nečistot, které se usadí na povrchu skla a současně brání v ulpívání anorganických (minerálních) nečistot na skle. Tekoucí voda pak nečistoty ze skla spláchne pryč.

 

Skvělou vychytávkou do koupelny je antikorozní sklo SGG TIMELESS, které účinné prodlužuje životnost skla ve vlhkém prostředí. Je to speciální sklo určené především pro použití na sprchové zástěny, sprchové kouty či vanové zástěny. Sklo s transparentním povlakem TIMELESS se čistí výrazně snadněji než běžná skla – voda po skle stéká rychleji, což omezuje usazování vodního kamene a vznik skvrn. Případné skvrny či nečistoty lze z povrchu skla odstranit mnohem snadněji než v případě skel bez povrchové úpravy. Více o tomto speciálním skle se dozvíte v pokračování článku o tzv. korozi skla.

 

Koroze skla – prevenci zajistí speciální antikorozní skla SGG TIMELESS

I přesto, že je sklo velmi odolné, může být náchylné k takzvané korozi skla. Vzniká jako důsledek chemických reakcí mezi sklem a okolními látkami, kdy na povrchu skla vytvářejí malé trhlinky a otvory. Koroze skla může být způsobena mnoha faktory, včetně vlhkosti, kyselin a nežádoucích mikročástic v ovzduší a vodě, slunečního záření a teplotních změn. V důsledku koroze mohou být skleněné plochy nejen nevzhledné, ale také oslabené, což může vést k narušení celkové pevnosti skla. Odstranění koroze skla je velmi obtížné. Klíčem k udržení životnosti skla je prevence a výběr správného typu zasklení.

 

Timeless Sklo pro sprchové kouty

Sklo v sprchovém koutu bez bílého povlaku je snem každého, kdo už musel sklo mýt či drhnout.

 

Důležitým opatřením při prevenci koroze je udržování čistého a suchého povrchu skla pravidelným čištěním. Je také důležité udržovat správnou úroveň vlhkosti v místnosti a ochránit sklo před působením kyselin, zásad a dalších chemikálií či abrazivních látek.

 

Nejefektivnějším způsobem, jak zabránit korozi skla, je výběr správného typu skla. S využitím nejmodernějších technologií bylo vyvinuto antikorozní sklo SGG TIMELESS, které je navrženo tak, aby minimalizovalo riziko koroze a zlepšovalo celkovou životnost a vzhled skla bez nežádoucího opotřebení na mnoho let.

 

SGG TIMELESS se vyrábí magnetronovým nanášením povlaku oxidů kovu. Tato úprava je velmi trvanlivá a bez problémů vydrží všechny druhy průmyslového zpracování. Sklo TIMELESS je velmi transparentní a nezkresluje vnímání barev, a to bez ohledu na tloušťku skla. Sklo s povlakem TIMELESS je chráněno proti korozi, neztrácí barvu a uchovává si tak svůj vysoce atraktivní vzhled.

 

S výběrem skel pomůže online kalkulační program CALUMEN

Pro ulehčení výběru skel a jejich optimální použití se vyplatí využít online kalkulační aplikaci Calumen od Saint-Gobain Glass. Umožňuje vybrat a sestavit různé typy skla do kombinací, u kterých přepočítá parametry. Výsledkem je technický list s údaji o technických vlastnostech zasklení. Využití aplikace je jednoduchá, online a zdarma. Investorům, architektům i prodejcům skla pomůže s výběrem optimálního skla a ve finále zajistí vaši spokojenost s komfortním bydlením. 

Vyzkoušejte CALUMEN

Calumen®

Více informací o aplikaci najdete zde.

druhy-bezpecnostniho-tvrzeneho-skla-zakladni-typy Druhy bezpečnostního skla
Inovativní moderní zrcadlo - Saint-Gobain-Glass Proč si vybrat inovativní sklo se zrcadlovým efektem od Saint - Gobain Glass
Polopropustné zrcadlo Sgg Mirastar glass, špionážní zrcadlo, do posilovny, dekorativný, osvětlneé zrcadlo, SGG MIRASTAR®
Mastercarre sklo sgg masterglass sklo průhledné z jedné strany, interiérové designové ornamentní sklo SGG MASTERGLASS®
Sklo do koupelny, sprchy, zástěna, bezpečnostní sklo, skleněná stěna do sprchy a vany, neprúhledné sklo SGG TIMELESS®
Vrstvené neprústrelné sklo, pochozí sklo na skleněnú podlahu Sgg Stadip Protect, bezpečnostní sklo SGG STADIP®/SGG STADIP PROTECT®
Sgg Stadip Silence akustické sklo, vsg 44.1, 44.2, Saint-Gobain Building Glass protihlukové sklo, zvuková izolace oken SGG STADIP® SILENCE
chytra-online-aplikace-calumen Calumen