Přejít k hlavnímu obsahu
 

Harfa Business Center

Praha

Výšková administrativní budova

Inovativní zasklení od SAINT-GOBAIN s využitím tepelně izolačních, protislunečních a tepelně tvrzených bezpečnostních skel vytváří v Harfa Business Center kancelářské prostory se skvělým tepelným komfortem, maximem denního světla a s důrazem na udržitelnost.

Charakteristika budovy

Harfa Business Center – zkráceně HBC – v pražské Libni je atraktivní administrativně-obchodní centrum. Je součástí největšího komerčního areálu pro obchod a zábavu, který se nachází v blízkosti O2 Areny a multifunkčního prostoru O2 Universe. Budova HBC, postavená podle návrhu pražského architektonického studia ADR, nabízí 30 000 metrů čtverečních kancelářských a komerčních ploch různých velikostí.

harfa-busines-center

Výškovou osmipatrovou budovu korunují dvě odstupňovaná podlaží se střešními zahradami – oázami klidu, kde mohou zaměstnanci v čase pracovních přestávek relaxovat. Přízemí tvoří rozlehlá vstupní hala a velké prostory pro maloobchodní a gastro provozovny. V suterénu je podzemní parkoviště pro 300 aut.

Budova je navržena podle moderních trendů, s využitím nejnovějších technologií a inovativního zasklení od SAINT-GOBAIN GLASS s důrazem na maximální přístup denního světla. 

Zasklení projektu – použité produkty a jejich kombinace

Klíčovým požadavkem na zasklení byla udržitelnost ve spojení s maximálním světelným a tepelným komfortem. Celkem bylo na zasklení budovy použito 7 000 m2 izolačního skla.

HARFA-vlastnosti-zaskleni

Tři čtvrtiny zasklení – na jižní, východní a západní straně – jsou tvořeny inovativním protislunečním sklem s vysokým prostupem světla SGG COOL-LITE SKN 183 II v tvrzené bezpečnostní verzi v kombinaci s nízkoemisním sklem SGG ECLAZ ONE. Tato kombinace je zárukou účinné ochrany proti UV záření a přehřívání interiéru bez nutnosti externího stínění a současně vysokého světelného komfortu díky maximální světelné prostupnosti zasklení.

Na severní straně je v kombinaci s SGG ECLAZ ONE použito klasické nízkoemisní tepelně izolační sklo SGG PLANITHERM XN, které efektivním využitím solárních zisků snižuje spotřebu energií na vytápění a emise CO2. Využití tepelných zisků ze slunečního záření vytváří v interiérech příjemné klima i v zimě a v blízkosti velkoplošného zasklení na severní straně. Trojité zasklení v této kombinaci zajišťuje optimální soulad tepelného a světelného komfortu.

Spodní část fasády v parteru je realizována jako strukturální fasáda, která poskytuje dostatečnou ochranu proti oslnění a přehřívaní interiéru při zachování maximální prostupnosti světla a zároveň částečně přebírá i designovou funkci pro komunikaci s okolím.

Fasáda je uzavřena upravenou předstěnou z pevně namontovaných horizontálních panelů, které poskytují dodatečnou ochranu proti slunečnímu záření v kancelářích umístěných za nimi. Zároveň plní také designové funkce. 

harfa-business-center

Sloupová fasáda byla osazena vysoce transparentním protislunečním sklem SGG COOL LITE SKN 183 v tvrzené verzi II. Díky vynikající energetické účinnosti a vysoké barevné neutralitě vytváří toto účinné speciální sklo v kancelářích maximální světelný a tepelný komfort

Také trojité zasklení s protiskly SGG PLANITHERM XN a SGG ECLAZ ONE zajišťuje optimální hodnoty denního osvětlení s vysokými hodnotami prostupu světla.

Získané certifikáty

Za přesvědčivý výkon z hlediska udržitelnosti budova získala certifikát LEED Platinum – nejvyšší certifikaci od Rady pro šetrné budovy.

Podrobnosti projektu

Projekt: Harfa Business Center B (HBC)
Místo: Lisabonská, Praha, Česká republika
Generální projektant: ADR – architektura, design, realizace Praha, Česká republika
Klient: KAPRAIN Group, Praha, Česká republika
Generální dodavatel: SYNER, s.r.o, Liberec, Česká republika
Fasáda (obklady): WIEDEN s.r.o., Liberec, Česká republika
Dodavatel skla: SAINT-GOBAIN Glassolutions, Brno, Česká republika
Použitá skla: SGG COOL-LITE SKN 183 II, SGG PLANITHERM XN II, SGG ECLAZ ONE
Dokončení: 2021
Certifikace: LEED Platinum

Cool lite Skn 183, Skn 183 II, protisluneční sklo na míru, trojsklo, dvojsklo, skleněné fasády, Saint-Gobain Building Glass COOL-LITE SKN 183 a SKN 183 (II)
Sgg planitherm xn 4 mm izolační sklo, izolační dvojsklo, francouzske okná a dvere, sklo do dverí SGG PLANITHERM® XN
Eclaz izolační dvojsklo a trojsklo na míru do okna, arkýřová okna, francouzské okna na terasu, sklo na pergolu ECLAZ
chytra-online-aplikace-calumen Calumen