Přejít k hlavnímu obsahu
 

Liverpool, SPOJENĚ KRÁLOVSTVÍ

Exhibition Centre, Liverpool

Kulturní centrum

PRODUKT: COOL-LITE® XTREME 50/22 II

Vysoce výkonné sklo s účinnou regulací slunečního záření pro ikonickou stavbu na břehu Liverpoolu

Na břehu Liverpoolu najdete komplex Exhibition Centre Liverpool (ECL), který je nejnovějším přírůstkem k úspěšné stavbě Arena and Convention Centre Liverpool (ACCL). Tento komplex je jedinou účelově propojenou arénou, zábavním centrem a výstavištěm v Evropě.

 

Exhibition Centre Liverpool (ECL) je nová hala pro pořádání výstav a dalších akcí, nacházející se v historickém centru města Liverpool. Otevřena byla v roce 2015, přičemž zvládne ročně uspořádat až 50 akcí, na které přiláká více než 250000 návštěvníků. Architektonický návrh vypracovala společnost Denton Corker Marshall. Záměrem bylo vytvořit mimořádnou budovu, která zapadne do prostředí oblasti King's Waterfront. Hala nabízí celkovou výstavní plochu 8100 m2, kterou lze rozdělit na tři vzájemně propojené haly bez vnitřních sloupů, každá o ploše 2700 m2. Tyto haly lze využívat jak samostatně, tak i souběžně. Tento charismatický projekt přiláká tisíce návštěvníků, kteří si budou moci užít nevídaný komfort a spektakulární podívanou. V rámci projektu Exhibition Centre Liverpool (ECL) byl nad halou vybudován nový 4hvězdičkový hotel Pullman Hotel Liverpool s kapacitou 200 lůžek. I ten navrhli architekti z Denton Corker Marshall. Zvenku budí hotel dojem několika na sobě položených tunelů. Jeho fasáda je vertikálním prodloužením horizontální plochy ECL.

Použitý produkt

Celá fasáda je tvořena skly COOL-LITE® XT 50/22 II. Tato skla jsou ideální kombinací dobré propustnosti světla, účinné regulace slunečního záření a vysokého stupně neutrality. Architekti se správně rozhodli zasklení z naší produktové řady COOL-LITE® XTREME, což je extrémně výkonné sklo s pokročilými tepelně izolačními vlastnostmi. Ty jsou s ohledem na umístění stavby velmi důležité. Vzhled i materiály hlavní fasády jsou připomínkou průmyslového dědictví historických doků v Liverpoolu.

Podrobnosti projektu

Datum & místo

2015,Spojené království

architekt

Denton Corker Marshall LPP

sklenář

Dual Seal Glass

Fasádník

Bennett Architectural Aluminium

Sgg Cool-Lite Xtreme - protisluneční sklo do francouzských skel - oken, dvěrí, lité sklo, Saint-Gobain Building-Glass SGG COOL-LITE® XTREME
Protisluneční sklo Sgg Cool-lite, barevné modré sklo, Skn 136, 150, 154, 165, 176, smaltované sklo do francouzskych oken SGG COOL-LITE®