Přejít k hlavnímu obsahu
 

Různé typy ornamentních skel pro design interiérů

Design interiérů a dekorací ze skla

Použití skla v interiérovém dizajnu

V článku Design interiérů a dekorací ze skla se dočtete:

 

Sklo je nejlepším prostředkem k vytvoření prosvětlených, komfortních a bezpečných prostorů. Nabízí návrhářům i uživatelům nespočet výhod a možností při dekorování nebo navrhování interiérů i exteriérů míst určených k bydlení i práci.

S našimi skly určenými pro design interiérů můžete následující:

Využijte výhod přirozeného denního světla a současně chraňte své soukromí
Sklo umožňuje přirozenému dennímu světlu vstupovat do našich obytných i pracovních prostorů. To je nejen prospěšné pro naše zdraví, ale vede to také k úspoře nákladů na umělé osvětlení. Navíc při použití průsvitného (translucentního) skla je možné najít optimální rovnováhu mezi přirozeným světlem a soukromím. 

Rozšiřte své zorné pole a chraňte svůj klid a komfort
Díky své průhlednosti jsou ornamentní skla použitá pro dělení větších místností ideálním materiálem pro navrhování otevřených a uživatelsky přívětivých prostorů, které podporují vzájemnou spolupráci a dialog.

Zrcadla instalovaná na zdech jako obložení nebo dekorace zase přispívají k vizuálnímu komfortu. Odrazí téměř veškeré světlo, které na ně dopadá, zpět do interiéru, čímž přispívají k celkovému prosvětlení místnosti. Velká zrcadla navíc prostory opticky prohlubují. Použití zrcadel tak jednoznačně zvyšuje vizuální komfort pro uživatele místností, ve kterých jsou zrcadla osazena.

 

Ornamentálni designové neprúhledné sklo do koupelny, vzorované sklo do interiéru, mléčné sklo na míru

 

Navrhujte bezpečně, směle a s elegancí

Mechanická pevnost skla umožňuje navrhovat velké plochy jemných a elegantních rysů s mimořádnou bezpečností a spolehlivostí.

Existují tři typy skel, které zajistí bezpečnost v případě rozbití:

tepelně zpevněná skla typu SGG SECURIT, která se vyznačují vyšší mechanickou i tepelnou pevností. Využívají se tam, kde zůstává viditelná hrana nebo kde se vyžaduje, aby nesla větší, než svou vlastní hmotnost (celoskleněné dveře, sprchové kouty, stoly, police atd.). Zpevněná skla jsou rovněž užitečná jako prostředek ochrany v blízkosti zdrojů tepla 

vrstvená skla typu SGG STADIP, která jsou ideální pro výplňové panely: dveře, dělící stěny, čelní obložení u nábytku či balustrád (pro složení konkrétního typu zasklení požádejte o radu odborníka)

skla s nalepenou bezpečnostní fólií, která chrání sklo v případě rozbití před rozpadem na nebezpečné střepy. Tato metoda je velmi nenákladná a dostatečně účinná k zabezpečení obkladů stěn nebo dvířek u proskleného nábytku. Ochrana před drobnými střepy je důležitá také v provozech, kde se pracuje s potravinami. 

 

Užijte si zdravé a snadno udržovatelné prostory

Sklo nachází jako zdravý a snadno udržovatelný materiál velké uplatnění v oblasti designu interiérů: je zcela anorganické a neuvolňuje do okolního prostředí žádné těkavé organické látky (VOC). Co se týče emisí VOC, podléhají zákonnému označení pouze vrstvená skla, zrcadla (se zárukou 7 let) a lakovaná skla.

Díky velmi šetrnému způsobu výroby jsou všechna ornamentní skla od společnosti Saint-Gobain, která jsou určena pro design interiérů, zařazena do třídy A+. Co se týče hygieny, skla se pro svůj hladký povrch a odolnost vůči čisticím prostředkům velmi snadno udržují. Osazení velkých ploch sklem omezuje počet spojů a spár, ve kterých se často usazují nečistoty. 

 

Různé druhy ornamentních skel pro design interiérů


Různé druhy skel od společnosti Saint-Gobain, které jsou zde představeny, lze použít na základě požadované míry průhlednosti a dekoračních efektů:

  • čirá skla
  • olovnatá skla s vysokým indexem lomu
  • barvená skla
  • mléčne, reliéfní, vzorované
  • translucentní potištěná skla
  • broušená skla
  • lakovaná skla
  • smaltovaná skla
  • skla s původním designem s potiskem technologií silkscreen nebo digitálním potiskem

 

Interiérová skla Interiérová skla
Sklo - ornamentálni , drátené, vzorované. smaltované, vlastnosti, design, ornamentní sklo vzorník, sklo do dvěrí SGG DECORGLASS®
Ornamentní sklo mastercarre do interiéru se vzorovaním sklem a 3D efektem, do koupelny, dvěrí SGG MASTER-SOFT®
Sgg Planilaque Evolution lakované sklo, barevné sklo, skleněná zastěna za postel, Saint-Gobain Building Glass SGG PLANILAQUE® EVOLUTION
Lakované barevné sklo za kuchynskou linkou, neprůhledné žluté dekorativní sklo, sklo na míru do kuchyne SGG PLANILAQUE COLOR-IT
Sgg parsol plavené barevné sklo, gray, silver, bronz, green, protisluneční sklo SGG PARSOL®
Inovativní moderní zrcadlo - Saint-Gobain-Glass Proč si vybrat inovativní sklo se zrcadlovým efektem od Saint - Gobain Glass
chytra-online-aplikace-calumen Calumen
Mastercarre sklo sgg masterglass sklo průhledné z jedné strany, interiérové designové ornamentní sklo
Ornamentní skla Saint-Gobain

SGG MASTERGLASS®

Jedinečný, nenapodobitelný design SGG MASTERGLASS se vyrábí válcováním skla mezi dvěma válci s vyrytým vzorem. Maximální přesnost tohoto postupu zaručuje čistotu geometrických tva…