Přejít k hlavnímu obsahu
 

COOL-LITE® XTREME ORAÉ®

Když se výkon spojí s udržitelností

První nízkouhlíkové sklo na světě ORAÉ® v kombinaci s nejlepšími povlaky ve své třídě.

Produktová řada mimořádně selektivních protislunečních povlaků COOL-LITE® XTREME je nyní k dispozici na nízkouhlíkovém skle ORAÉ®, od společnosti Saint-Gobain Glass.

 • sklo-šetrné-pro-životní-prostredí
  Životní prostředí
 • tepelně-izolační-sklo-na-miru-dvojsklo-nebo-trojsklo
  Úspora energií
 • sklo-tepelně-izolační-dvojsklo-vs-trojsklo
  Tepelně-izolační vlastnosti
 • propustnost-slunečního-záření-světlo-sklo
  Vizuální komfort
 • protisluneční-sklo-proti-přehřívání-interiéru
  Letní komfort

Popis

Se sklem ORAÉ® dosáhla společnost Saint-Gobain Glass důležitého technického průlomu, který jí umožňuje nabízet první sklo s nejnižší uhlíkovou stopou na fasádním trhu. Tato novinka pomůže výrazně snížit uhlíkovou stopu stavebního odvětví a urychlí rozvoj cirkulární ekonomiky.

Webinář: Nízkouhlíkové sklo ORAÉ

Jak se sklo podílí na uhlíkové stopě fasád? Co je to nízkouhlíkové sklo a proč je důležité? Je takové sklo skutečně možné využít i na projektech v ČR?

 

Sklo COOL-LITE® XTREME ORAÉ®, které je určeno pro použití v prosklených částech fasády, je dokonalou odpovědí na přísnější požadavky stavebního průmyslu na udržitelnost bez jakéhokoliv kompromisu v technických nebo estetických vlastnostech.

Orae - logo

ORAÉ - PRVNÍ NÍZKOUHLÍKOVÉ SKLO NA SVĚTĚ

Se sklem ORAÉ® dosáhla společnost Saint-Gobain Glass důležitého technického průlomu, který jí umožňuje nabízet první sklo s nejnižší uhlíkovou stopou na fasádním trhu.

Udržitelnost

COOL-LITE® XTREME ORAÉ® přináší nejnižší možné úrovně zabudovaného i provozního uhlíku, zejména díky:

 • Sklu ORAÉ® s nejnižší úrovní vázaného uhlíku, která je potvrzena třetí stranou pomocí tzv. Enviromentálního prohlášení o produktu (EPD). Vlastností skla je dosaženo kombinací vysokého obsahu recyklovaného skla a obnovitelné energie. EPD je podrobný průkaz produktu o jeho vlivu na životní prostředí
 • Povlakům COOL-LITE®XTREME, které přinášejí špičkový výkon v oblasti energií, neboť již samy o sobě výrazně snižují emise uhlíku generované spotřebou energie potřebné při užívání budovy díky svému vysokému výkonu z hlediska příjmu denního světla, protisluneční ochrany a tepelné izolace.

Nízkouhlíkové sklo COOL-LITE XTREME ORAÉ z recyklovaného skla. Ověřené EPD

Certifikace Cradle to Cradle Certified®

Společnost Saint-Gobain Glass jako první výrobce skla pro všechny produktové řady nízkouhlíkového skla ORAÉ® získala také prestižní certifikaci Cradle to Cradle Certified® (C2C Certified) V4.0, která je zárukou toho, že materiály splňují přísné standardy udržitelnosti, aby se snížil jejich dopad na životní prostředí. Cílem této certifikace je posuzovat výrobky na základě jejich environmentálního a sociálního dopadu během celého jejich životního cyklu. Společnost Saint-Gobain Glass je držitelem certifikace C2C Certified V4.0 ve všech pěti kategoriích a současně držitelem Certifikátu™ zdravotní nezávadnosti materiálu s certifikací C2C Platinum V4.0.
 

Produktová řada

COOL-LITE® XTREME ORAÉ® je k dispozici ve standardních velikostech a tloušťkách (4, 6, 8 a 10 mm). 

Jako doplněk ke sklu COOL-LITE® XTREME ORAÉ® pro kompletaci izolačního dvojskla nebo trojskla budou pro ostatní tabule v izolačních sklech také k dispozici produkty ORAÉ® bez povlaku, a nízkoemisivní skla PLANITHERM® ORAÉ® nebo ECLAZ® ORAÉ®.
 

Estetika

ORAÉ® nabízí přesně stejný vzhled jako běžné čiré plavené sklo PLANICLEAR®. Spolu s povlaky COOL-LITE® XTREME je díky nízké vnější reflexi a extrémně barevně neutrálnímu vnějšímu vzhledu dosaženo vynikající kombinace funkce a estetiky.

Výkonnostní parametry

Sklo COOL-LITE® XTREME ORAÉ® nabízí stejné vlastnosti jako COOL-LITE® XTREME PLANICLEAR®, ovšem s výrazně nižší uhlíkovou stopou.

EPD verified

Podle ověřených dat z EPD má základní sklo ORAÉ® uhlíkovou stopu pouhých 6,64 kg CO2 ekv./m2 (v případě tloušťky 4 mm), což znamená snížení o 42 % ve srovnání s naším standardním sklem PLANICLEAR®. Při implementaci ORAÉ do izolačních skla je odhadované snížení přibližně 30 až 40 %.

Výkonnostní parametry Orae - tabulka

1 podle EN673
2 podle EN410
3 Hodnoty potenciálu globálního oteplování (GWP, fáze A1-A3) pro skla PLANICLEAR® a ORAÉ® jsou výpočty provedené pomocí online konfigurátoru Calumen. Složení izolačního skla je stanovené na základě normy EN 15804+A2. Vstupní data jsou založena na analýze životního cyklu (LCA) našich produktů. Externí tretí stranou muže být ověřeno pouze úplné environmentální prohlášení o produktu (EPD).
Výpočet GWP pro různé konfigurace zasklení naleznete na www.calumen.com
4 Všechny tabule izolačního dvojskla (DGU) jsou vyrobeny ze stejného substrátu; první tabule je typu float (pnutí zbavená) respektive tepelně tvrzená (II) se stejným složením skla; všechna protiskla jsou typu float (pnutí zbavená).

Sgg Cool-Lite Xtreme - protisluneční sklo do francouzských skel - oken, dvěrí, lité sklo, Saint-Gobain Building-Glass SGG COOL-LITE® XTREME
produkt-cool-lite-xtreme-61-29-fasadni-sklo-prosklene-fasady-energeticka-ucinnost-vrstvene-sklo COOL-LITE® XTREME 61/29 & 61/29 II
Sgg Planiclear plavené laminované sklo, bezpečnostní sklo na míru, securit, číre strukturální fasádní sklo SGG PLANICLEAR®
Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken SGG PLANITHERM®
Eclaz izolační dvojsklo a trojsklo na míru do okna, arkýřová okna, francouzské okna na terasu, sklo na pergolu ECLAZ
Recyklace skla jako nástroj pro snížení uhlíkové stopy Recyklace skla jako nástroj pro snížení uhlíkové stopy
Sklo pro administrativní budovy
chytra-online-aplikace-calumen Calumen