Přejít k hlavnímu obsahu
 

COOL-LITE XTREME® ORAÉ®

Když se výkon spojí s udržitelností

První nízkouhlíkové sklo na světě ORAÉ® v kombinaci s nejlepšími povlaky ve své třídě.

Produktová řada mimořádně selektivních protislunečních povlaků COOL-LITE® XTREME je nyní k dispozici na nízkouhlíkovém skle ORAÉ®, od společnosti Saint-Gobain Glass.

 • sklo-šetrné-pro-životní-prostredí
  Životní prostředí
 • tepelně-izolační-sklo-na-miru-dvojsklo-nebo-trojsklo
  Úspora energií
 • sklo-tepelně-izolační-dvojsklo-vs-trojsklo
  Tepelně-izolační vlastnosti
 • propustnost-slunečního-záření-světlo-sklo
  Vizuální komfort
 • protisluneční-sklo-proti-přehřívání-interiéru
  Letní komfort

Popis

Se sklem ORAÉ® dosáhla společnost Saint-Gobain Glass důležitého technického průlomu, který jí umožňuje nabízet první sklo s nejnižší uhlíkovou stopou na fasádním trhu. Tato novinka pomůže výrazně snížit uhlíkovou stopu stavebního odvětví a urychlí rozvoj cirkulární ekonomiky.

Webinář: Nízkouhlíkové sklo ORAÉ

Jak se sklo podílí na uhlíkové stopě fasád? Co je to nízkouhlíkové sklo a proč je důležité? Je takové sklo skutečně možné využít i na projektech v ČR?

 

Sklo COOL-LITE® XTREME ORAÉ®, které je určeno pro použití v prosklených částech fasády, je dokonalou odpovědí na přísnější požadavky stavebního průmyslu na udržitelnost bez jakéhokoliv kompromisu v technických nebo estetických vlastnostech.

Orae - logo

ORAÉ - PRVNÍ NÍZKOUHLÍKOVÉ SKLO NA SVĚTĚ

Se sklem ORAÉ® dosáhla společnost Saint-Gobain Glass důležitého technického průlomu, který jí umožňuje nabízet první sklo s nejnižší uhlíkovou stopou na fasádním trhu.

Udržitelnost

COOL-LITE® XTREME ORAÉ® přináší nejnižší možné úrovně zabudovaného i provozního uhlíku, zejména díky:

 • Sklu ORAÉ® s nejnižší úrovní vázaného uhlíku, která je potvrzena třetí stranou pomocí tzv. Enviromentálního prohlášení o produktu (EPD). Vlastností skla je dosaženo kombinací vysokého obsahu recyklovaného skla a obnovitelné energie. EPD je podrobný průkaz produktu o jeho vlivu na životní prostředí
 • Povlakům COOL-LITE®XTREME, které přinášejí špičkový výkon v oblasti energií, neboť již samy o sobě výrazně snižují emise uhlíku generované spotřebou energie potřebné při užívání budovy díky svému vysokému výkonu z hlediska příjmu denního světla, protisluneční ochrany a tepelné izolace.

Nízkouhlíkové sklo COOL-LITE XTREME ORAÉ z recyklovaného skla. Ověřené EPD

Produktová řada

COOL-LITE® XTREME ORAÉ® je k dispozici ve standardních velikostech a tloušťkách (4, 6, 8 a 10 mm). 

Jako doplněk ke sklu COOL-LITE® XTREME ORAÉ® pro kompletaci izolačního dvojskla nebo trojskla budou pro ostatní tabule v izolačních sklech také k dispozici produkty ORAÉ® bez povlaku, a nízkoemisivní skla PLANITHERM® ORAÉ® nebo ECLAZ® ORAÉ®.
 

Estetika

ORAÉ® nabízí přesně stejný vzhled jako běžné čiré plavené sklo PLANICLEAR®. Spolu s povlaky COOL-LITE® XTREME je díky nízké vnější reflexi a extrémně barevně neutrálnímu vnějšímu vzhledu dosaženo vynikající kombinace funkce a estetiky.

Výkonnostní parametry

Sklo COOL-LITE® XTREME ORAÉ® nabízí stejné vlastnosti jako COOL-LITE® XTREME PLANICLEAR®, ovšem s výrazně nižší uhlíkovou stopou.

EPD verified

Podle ověřených dat z EPD má základní sklo ORAÉ® uhlíkovou stopu pouhých 6,64 kg CO2 ekv./m2 (v případě tloušťky 4 mm), což znamená snížení o 42 % ve srovnání s naším standardním sklem PLANICLEAR®. Při implementaci ORAÉ do izolačních skla je odhadované snížení přibližně 30 až 40 %.

Výkonnostní parametry Orae - tabulka

1 podle EN673
2 podle EN410
3 Hodnoty potenciálu globálního oteplování (GWP, fáze A1-A3) pro skla PLANICLEAR® a ORAÉ® jsou výpočty provedené pomocí online konfigurátoru Calumen. Složení izolačního skla je stanovené na základě normy EN 15804+A2. Vstupní data jsou založena na analýze životního cyklu (LCA) našich produktů. Externí tretí stranou muže být ověřeno pouze úplné environmentální prohlášení o produktu (EPD).
Výpočet GWP pro různé konfigurace zasklení naleznete na www.calumen.com
4 Všechny tabule izolačního dvojskla (DGU) jsou vyrobeny ze stejného substrátu; první tabule je typu float (pnutí zbavená) respektive tepelně tvrzená (II) se stejným složením skla; všechna protiskla jsou typu float (pnutí zbavená).

Sgg Cool-Lite Xtreme - protisluneční sklo do francouzských skel - oken, dvěrí, lité sklo, Saint-Gobain Building-Glass SGG COOL-LITE® XTREME
Sgg Planiclear plavené laminované sklo, bezpečnostní sklo na míru, securit, číre strukturální fasádní sklo SGG PLANICLEAR®
Sgg Planitherm - těpelný izolační sklo, francouzské okna, dvojsklo i trojsklo, druhy skel do oken, sklo do oken SGG PLANITHERM®
Recyklace skla jako nástroj pro snížení uhlíkové stopy Recyklace skla jako nástroj pro snížení uhlíkové stopy
Eclaz izolační dvojsklo a trojsklo na míru do okna, arkýřová okna, francouzské okna na terasu, sklo na pergolu ECLAZ
chytra-online-aplikace-calumen Calumen